Nenechám sa vydierať

Dňa 28. 10. 2013 som sa rozhodla slobodne a vážne predložiť predsedovi parlamentu môj výstup z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Vzápätí sa v novinách objavujú klamstvá, ktoré povedal predseda klubu Jozef Viskupič. Novinári -už klasicky- pýtajú sa len jednej strany, ako a prečo sa tak stalo. Mňa sa nikto nič nepýtal. Čerpajú informácie len z môjho blogu, a to len z tohto článku. I tak je konanie pána predsedu Viskupiča úbohé a zdá sa, že z tohto môjho rozhodnutia chce vytĺcť politický kapitál.  Je vidieť, že nemá na viac. Čo  dokázal na kresle v parlamente pre zotročených občanov? Ak by bol chlap, tak napíše do novín, že to nie je pravda, lebo takto sa pre mňa stal klamárom. Stanovisko, ktoré predložil novinárom, svedčí aj o jeho charaktere.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Ak by sa novinári spýtali, tak moje rozhodnutie začalo už skôr. Ale to pre nich nebolo asi dôležité...

A tak pán Viskupič, ja som nechodila na klub, kde ste sa Vy sústavne hádal s Matovičom a Hlinom. Kto Vás mal stále počúvať. Občania nepotrebujú Vaše hádky, občania potrebujú riešiť nedostatky doterajšieho vládnutia, ktorých je tu neúrekom. Nikdy ste v klube môj program na ochranu ľudskej dôstojnosti, na zlepšenie kultúry na našich pracoviskách nepodporili. Nikdy ste ma nepočúvali, koľko občanov potrebuje pomoc a treba to riešiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nepotrebujem platiť do spoločného teamu Vašich právnikov, ktorí robia zákony pre chudákov našich občanov. Vari nie sú už dosť zotročovaní? Choďte von medzi ľudí! 

Keď sedíte v rokovacej sále parlamentu nezaujíma Vás, aké je v našom štáte obrovské bezprávie, ako ľudia prežívajú utrpenie na svojich pracoviskách, nie je tam žiadna kultúra. Ani Vy neviete ani len pozdraviť. Je to základný prejav slušnosti. Učiteľ by mal ísť vzorom a dodržiavať základné pravidlá spoločenského správania. Ale to je robota, robota navyše. Žiaľ, potom to aj v našej spoločnosti tak vyzerá.

Choďte do terénu, pozrieť sa na naše pracoviská, ako to robím ja. Stretnite sa so zamestnávateľom. Pozrite sa na sudcov, čo „stvárajú" na pojednávaniach, ako deptajú našich slušných a poctivých občanov.

SkryťVypnúť reklamu

Vy neviete nič o živote, nič o ľuďoch, kto Vás volil? Rozdajte všetko, čo máte chudobným. Dokážete to? Prejavte lásku k blížnemu, viete to?

Pomôžte tomu najbiednejšiemu bez toho, aby ste od neho pýtal, čo len cent.

Ak to dokážete, potom budete hoden poslaneckého kresla v parlamente.

Poslaneckú prácu treba vykonávať zodpovedne.

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu