Nezamestnanosť na východe

Najväčším problémom východného regiónu rovnako ako celého Slovenska je nezamestnanosť. Každý problém je najlepšie riešiť v teréne. A preto som pozvala dňa 3. 9. 2012 svedkyne a svedkov, resp. obete mobbingu, bossingu, ktorí tvoria veľkú skupinu nezamestnaných, aby prišli do mojej poslaneckej kancelárie na Moyzesovu ul. v Košiciach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

"Ja na Vás čakám už od rána, bola som tu o pol ôsmej."
"Som veľmi rád, že ste prišla do Košíc." také privítanie ma veľmi potešilo.

Aj zo Strediska pre ľudské práva prišla pracovníčka. Záujem tu bol, potešila som sa aj príchodu pani redaktorky z košického Rádia Lumen.

Len naše komerčné média, ktoré sústavne masírujú ľudí škandálmi, neprišli. Práve tí, ktorých sa to tiež týka. Informáciami zahltený slovenský občan nemá čas, zistiť, či tie bulvárne správy sú pravdivé.

A prečo by to aj mal zisťovať, keď ho trápi problém mobbingu, bossingu, ktorému už nedokáže odolať. A podľahne veľkému tlaku svojho zamestnávateľa. Rovnako podľahla tlaku zamestnávateľa aj jedna z obetí, ktorá odvážne svedčila na tlačovke v Košiciach o svojom niekoľkoročnom ponižovaní, sabotovaní svojej práce.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa jej svedectva je možné charakterizovať zamestnávateľa ako sociopata.

Kto sa pustí na boj so sociopatom, ktorý na to, aby dosiahol svoj cieľ zneužíva Zákonník práce? Zamestnanci majú strach a nakoľko nepoznajú ustanovenia Zákonníka práce v praxi, pod nátlakom zamestnávateľa sa stanú spoluviníkmi jeho zneužívania.

Porušovanie Zákonníka práce je, ako som sa o tom mohla presvedčiť na východnom Slovensku, rozsiahle. 

Áno Zákonníka práce, ktorého novelizácia sa bude prejednávať na septembrovej schôdzi parlamentu.

A bude vôbec vedieť zamestnávateľ-sociopat aplikovať novú verziu Zákonníka práce v praxi. Kto ho skontroluje???

Skryť Vypnúť reklamu

Žiadna nová úprava Zákonníka práce nepomôže nášmu zamestnávateľovi.

A zamestnanec bude chudák-otrok, ktorý bude ešte viac psychicky týraný.

Kde sa len pozriem samé nedostatky. Zamestnávateľ-sociopat ide po svojej obeti, ktorú keď sa rozhodne, tak ju zhltne.

A tak, milí žurnalisti komerčných médií z východného Slovenska, báli ste sa prísť, lebo aj Vy ste na pracoviskách mobbovaní. Už mi to aj píšete.

Nebojte sa, buďte odvážni a statoční.

Dovolím si Vás pozvať na medzinárodnú konferenciu o mobbingu, bossingu, ktorú budeme organizovať na Slovensku v roku 2013 za účasti všetkých krajín Európskej únie.

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu