Nikto nerieši neredukovateľné práva ľudí na pokoj v práci, v rodine, v škole, v štáte.

Na úvod mi dovoľte vyjadriť mi obdiv a odhodlanosť, akou sa pozitívne a úspešne prezentujete, aby ste dali ľudom najavo, aby sa nevzdávali, čo sa týka pracovno právnych vzťahov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

A ďalej: ....."Touto cestou by som Vás chcela požiadať o stretnutie, ohľadom jednej právnej pomoci, je to veľmi dôležité a bola by som Vám veľmi vdačná, aby sme si mohli dohodnúť osobné stretnutie. "
A ďalej: ...... "Na odporučenie vo veci konzultácie nezákonného prepustenia z práce po dlhoročnom zamestnaní, s ktorým neurobil nič ani právnik. Veľmi by som chcela poznať Váš názor na tento problém. Budem veľmi vďačná, ak sa mi ozvete. S úctou...."

A ďalej: ".....Musela som vyhľadať lekárku,ktorá mi potvrdila, že už predo mnou liečila niektoré vychovávateľky a o pomeroch v DD niečo počula. Dňa 28.12.som priniesla PN-ku, P. riaditeľka opäť na mňa kričala, že nie som korektná, veď PN som mohla byť až po 1.1.2017 a svoj hnev zakončila slovami, že sa stretneme na súde."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A ďalej:" ...Som na pokraji síl, neviem na koho sa obrátiť, neviem, ako sa brániť. Niektorí moji kolegovia sú ochotní potvrdiť pravdivosť o pomeroch v našej firme. Prosím poraďte mi, nemôžem napísať všetko,lebo je toho oveľa viacej,čo by sa malo riešiť."

Vážení.........ďakujeme Vám za Vašu odvahu a statočnosť za tieto maily, listy, smsky, ktoré dostáva Inštitút ochrany ústavných práv a to aj dva roky po skončení volebného obdobia 2012 - 2016.

Vážení ......ako sa potrestá vinník, ktorý ublížil na zdraví? Ako je chránený oznamovateľ trestnej činnosti pri páchaní skutku mobbing, bossing? 

Inštitút ochrany ústavných práv ako mimovládna organizácia pomáha všetkým obetiam na ktorých sa pácha zlo, lebo Slovensko je zamorené pliagou a stále viac a viac odhaľujeme katastrofálnu situáciu v štábnej kultúre Slovenska ako štátu. A naša vláda sa stále hrá a nevie pekelnú nekultúru pomenovať. Má strach ako každá obeť mobbingu? 

SkryťVypnúť reklamu

Situácia na Slovensku je momentálne a stále rovnaká: Peniaze sú alfou, a boj o moc sú omegou slovenského politického a štátotvorného tabu! Áno – je to kanibalské tabu! Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje prípady zo súdnej siene, keď už utýraná obeť sa bráni na súde a rovnako monitorujeme prípady, keď zamestnávateľ pácha mobbing na pracovisku. O príčinách hlbokého rozkladu morálky a kultúry sme hovorili v minulom volebnom období a máme čo hovoriť aj v súčasnosti. A rovnako sme sa tejto problematike venovali aj na tretej medzinárodnej konferencii dňa 12. 11. 2017 v Bratislave.

https://www.mojevideo.sk/video/2ba68/3_medzinarodna_vedecka_konferencia_ioup_tema_v_ktorej_zi.html

SkryťVypnúť reklamu

Znovu zopakujeme: Tam kde chýba morálka a etika, tam musí nastúpiť riešenie zákonom, tak ako to človek rieši už desaťtisíc rokov, len súčasná tzv. „demokracia“ zablokovala tvorbu účelných zákonov. Náš parlament v priamom prenose odhaľuje sofistikovanú tvorbu zákonov pre privilegovaných. To je neľudské. A naše prieskumy o pracovných podmienkach a následkoch štatisticky významne upozorňujú na zvýšený výskyt zdravotných problémov pri práci v prostredí so zlými pracovnými vzťahmi.
Rovnako sa to prejavilo na Slovensku u odvážnej ženy, matky, pani inžinierky u svojho zamestnávateľa na Slovenskej technickej univerzite po nástupe z rodičovskej dovolenky. Tento prípad monitorujeme od minulého volebného obdobia od roku 2013. Dnes už aj za pomoci Národného inšpektorátu práce. Je to mravenčia práca a vyžaduje si obrovskú dávku trpezlivosti. V tomto prípade ako aj v desiatkach, v tisícoch iných sa potvrdilo, ak nie je dobré a kvalitné vedenie, potom nastupuje „nepriznaná“ forma psychickej tyranie. 

SkryťVypnúť reklamu

https://www.mojevideo.sk/video/2cfed/rektor_stu_nechape_aktivnu_pracu_ioup.html

Pripomínam: Mobbér sa obvykle skrýva za „nariadenia“ a „zákony“. Mobbing na Slovensku stále v žiadnom zákone nie je definovaný. A práve keď neexistuje právna úprava, mobbér môže nerušene manipulovať servilných a submisívnych zamestnancov. Mobbér svoj tyranský čin prenasledovania popiera a tají, alebo ukrýva za nejaký „zákon“, prípadne sa odvoláva na „plnenie povinností“, ale nikdy neprizná svoj úmysel tyranie a vytlačenia zamestnanca zo zamestnania. Mobbéri porušujú zákony, majú však svoj vlastný výklad zákona a sú presvedčení, že oni môžu vysvetľovať zákon, ako im vyhovuje. Je to znak mobbérskeho myslenia. 

Pokúsme sa definovať, čo znamená práca pre človeka. Najlepšie to urobíme cez negáciu (práca chýba), čo je vedecká analýza bežného typu označovaná ako „vylučovacia metóda“. Tí, čo majú prácu a cítia s v práci dobre, tí nevedia povedať čo pre nich práca znamená.

V našom prípade prieskumu metódou vylúčenia ľahšie osvetlíme význam práce pre človeka. Skúmame (žiaľ bežný stav) stav bez práce: Dieťa navštevovalo školy, aby dostalo dobrú prácu, teda od narodenia bolo vychovávané pre poctivý spôsob života. Ale prácu nemá, hoci má diplom z prestížnej univerzity, preto: Nemôže ďalej študovať, nemá to, čo ho zaujíma, nemôže športovať tak, ako by chcelo, nemôže mať stroje ktoré by chcelo, nemôže sa ženiť a zakladať rodinu, stráca dobré medziľudské vzťahy... bez práce nemá sociálne vzťahy. Dieťa bez práce je sociálne mŕtve. Tomu sa nedá protirečiť, ani vyhovoriť žiadnou demagógiou. Dieťa, myslí si že je dospelé, ale stále žije z platu rodičov a z nejakej „podpory“, vo svojich 25 rokoch života, po niekoľkých pokusoch, konečne nájde prácu. Ale v práci narazí na ťažko choré, sociopatické vzťahy nazývané mobbing..

Na Slovensku nikto prepustenému nevie pomôcť, stratil prácu, získal duševné rany, možno sa stal sociopatom... len preto, lebo zamestnávateľ strieda zamestnancov každý rok, európsky štát ho v tom podporuje, je to pre mobbéra najlacnejšie. Je to akési "gazdovanie" na pracovisku.

https://www.youtube.com/watch?v=FC_EX89bigs&feature=share

Aké však má záruky oznamovateľ psychického prenasledovania na pracovisku? Už nám napomáha v našej téme Věra Jourová, eurokomisárka zodpovedná za agendu spravodlivosti, spotrebiteľov a rodovej rovnosti, ktorú sme v októbri 2017 požiadali o záštitu 3. medzinárodnej konferencie: Téma, v ktorej žijeme. Ale jej pracovná vyťaženosť bola a je veľká.

https://europskenoviny.sk/2018/06/08/nazivo-tlacova-beseda-eurokomisarky-very-jourovej/

Prepustený možno napísal na súd a bojoval o svoje právo na prácu, o svoje miesto v sociálnej mriežke spoločnosti. Nechcel vysoké miesto, stačilo by mu nízke postavenie, chcel zostať v pracovnom vzťahu..., ale štát ho zamkol v sociálnej pasci (!) štát umožnil aby mu vzali prácu.

https://www.mojevideo.sk/video/2cf0f/bitka_v_sudnej_sieni.html

https://www.mojevideo.sk/video/2cb1a/aj_takto_sa_ocenuju_ucitelia.html

Nikto nerieši neredukovateľné práva ľudí na pokoj v práci, v rodine, v škole, v štáte. Prenasleduje vás sociálny kurátor, keď sa vaši rodičia rozvádzajú, prenasleduje vás zamestnávateľ, exekútor, sudca, štát cez svoje úrady, a nakoniec ešte aj policajt, alebo správca ubytovne bezdomovcov, ... systém prenasledovania je dokonalý, začína sledovaním vášho rozhovoru, telefonátu, mailu. Slovensko je skorumpované, zaostalé a zdeformované režimom aj zákonmi. Viac prenasleduje slušných ľudí ako zločincov! Zločinca súd prepustí na slobodu za „procesnú chybu“ policajta či sudcu, ale slušného a pracovitého zamestnanca môže vyhodiť z práce ktokoľvek, akokoľvek, kedykoľvek – aj s procesnými chybami! Slovensko je choré.
Kľúčom k riešeniu chorého Slovenska je ústavný zákon o zodpovednosti, zákon proti zlým vzťahom na pracoviskách a na ochranu duševného zdravia.

https://www.mojevideo.sk/video/2d3fa/boj_o_spravodlivost_1_10.html

https://www.mojevideo.sk/video/2d3fb/boj_o_spravodlivost_2_10.html

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu