cestovné náklady a náklady na stravu počas nakrúcania."
Tak toto bola ponuka pre každého prihláseného záujemcu v Zmluve o učinkovaní v redakcii Sme. Aj keď v tejto záhadnej ponuke Vám jej autori veľa nepovedali, ja som sa prihlásila. Predsa, ak chcete poznať obsah Audiovizuálneho diela, musíte vojsť do jeho skrytých útrob. Stala som sa učinkujúcou vo veľkom novinárskom dokumente.
Dnes malo Audiovizuálne dielo premiéru. A už po tretíkrát bol názov premenovaný. Dielo vôbec neukázalo náš záujem o prácu novinára. Z audiovizuálneho diela s názvom "Dokument o Denníku SME" nás novinári postupne premenovali na konšpirátorov. Najviac sa narobili v strižni.
Ale páni novinári zabudli na Zmluvu o účinkovaní, s ktorou sme my štyria účastníci ich diela súhlasili. Inak by sme nemohli preskúmať, čo všetko sa skrýva v práci novinárov. Je to dôkaz, ako sa manipuluje s čitateľmi, ktorí im slepo dôverujú.
Vážení novinári, úvod dokumentu ukazuje, že ste nás pozvali na výberové konanie. Presvedčí nás o tom úvodná debata so šéfredaktorkou Balogovou a jej zástupcami: Tomáš Prokopčák, Jakub Filo a Matúš Burčík.
Ešte dobre, že ste nevystrihli moju otázku, prečo ste v rokoch 2012 - 2016 neprinášali pravdu o mojej práci - poslanca pre 21. storočie.
Zase sme v celej Európskej únii zaostali v novom nastavení politiky, do ktorej Vám poslanec Matovič zabezpečil prácu - chodenie na tlačovky. To je, ale bomba.
A toto bola neodborná otázka od pani Balogovej: Vy ste bola poslankyňa?
Škoda odpovedať, jedna Vaša novinárka mi povedala, že o mojich tlačovkách majú novinári zakázané písať.
Celý dokument denníka Sme vyznel pre odbornú verejnosť, ako ste si z nás - záujemcov o prácu novinárov urobili divadielko. A pre laickú verejnosť - je to "nahratie na smeč" pre novinárov.
A tiež nám dokument dokazuje, že práve novinári sú tí, ktorí manipulujú občanov svojimi správičkami. Ale každý múdro uvažujúci čitateľ musí po zhliadnutí dokumentu - mať pochybnosti o novinárskej nezávislosti.
Dokument Sme je tiež dôkazom, ako sa všetko na Slovensku dokáže prekrútiť v prospech tých, čo tu šíria politiku strachu , politiku závisti, politiku chamtivosti.
A v neposlednom rade dokument denníka Sme ukázal, akú majú média silu. Strach a držať krok a nevytŕčať z radu - vari bude lepšie - to je heslo dnešnej doby. Vidíme to aj na reakciách anonymných čitateľov.
Vážení, senzácie možno oslovia na chvíľu, ale vplyvom času zaniknú. Aj keď tieto dnešné senzácie sú lepšie ako senzácie poslanca Matoviča, ktorými nás kŕmia novinári všetkých denníkov..
Strach vládne na každom pracovisku. Aj na tom Vašom novinárskom. Máte strach napísať o príbehoch ľudí, voči ktorým sa pácha násilie a dopúšťa sa páchateľ trestného činu ublíženia na zdraví. Je tu veľa práce na tomto našom úbohom Slovensku, ktorej sa nikto nevenuje.
Ani novinár Cuprík nedostal súhlas, aby napísal pravdu - napríklad
o matke, ktorá sa vracia z materskej dovolenky a zamestnávateľ jej dáva na výber dva právne úkony, aby skončila pracovný pomer alebo
o matke, ktorá ako učiteľka priniesla pre školu víťazné miesta v rôznych súťažiach a zmena vedenia na poste riaditeľa ju už nechce alebo
o matke, ktorá chce, aby na škole zverejnili šikanu. Ale príčinu jej nikto nepovie.
Príčina je v peniazoch. Ak by sme zverejnili šikanu na školách nedostaneme peniaze na školu, lebo zlé hospodárenie na pracoviskách rad radom vytvára, že nám tu vznikajú obete mobbingu bossingu.
Vážení, tém pre novinárov, ktoré som zaznamenávala s mojimi asistentami v minulom volebnom období, by bolo neúrekom. Aj v tomto volebnom období Slovensko v týchto témach stále žije.
Každý dobrý a poctivý novinár, ak by sa témam bezprávia, mobbingu, bossingu, zlej firemnej kultúry, zničených existencií občanov, týrania zamestnancov, či rôznych špekulácií venoval, uživí ho to do smrti. Ale Vy ste témy vystrihli. Mimoriadne nedôstojná taktika.
V tomto štáte nikdy nebude poriadok, ak nebudeme mať kolegiálnosť a spoluprácu na tvorbe lepšieho Slovenska.
Neviem, či budeme mať niekedy právny štát. Máme prehnitú spoločnosť, o čom by sme mohli dlho a dlho rozprávať, páni novinári. A na konci našej premiéry chýbala slušná diskusia o Vašom dokumente.
LEBO takto to vyznelo, ako krutá realita slovenskej demokracie, kde zaostáva ľudské konanie a kde existuje znevažovanie ľudskej dôstojnosti.
Vieme vôbec, že máme ľudskú dôstojnosť?
Odkaz pre jedného čitateľa, ktorý nemá informácie :
EÚ má silnú východiskovú pozíciu v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a spolu so svojimi členskými krajinami je odhodlaná stáť na čele pri plnení programu OSN do roku 2030. Agenda 2030 pre udržateľný rozvoj bola schválená na mimoriadnom samite OSN v New Yorku v roku 2015 a určuje všeobecný rámec pre krajiny sveta odstrániť chudobu a dosiahnuť udržateľný rozvoj do roku 2030. Vychádza z rozvojových cieľov tisícročia, ktoré boli prijaté v roku 2000. Agenda zahŕňa aj akčný program z Addis Abeby schválený v júli 2015 Organizáciou Spojených národov, v ktorom sa stanovujú rôzne prostriedky potrebné na vykonávanie agendy do roku 2030 vrátane domácich zdrojov, súkromných financií a oficiálnej rozvojovej pomoci.