Politik musí mať skutky

Blížia sa parlamentné voľby. Zase sa od občanov bude  žiadať, aby niekoho volili. Ale koho? Média prinášajú stále informácie o starých, politických stranách. Rozumný občan ich už prekukol.  Za nimi sa skrýva často  len podvod

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

a biznis. Koho teda voliť? Za 4 roky som nenašla politika, ktorý by sa odvážne a statočne pridal na moju stranu a pomáhal pri riešení bezprávia občanov v našej spoločnosti. Parlament funguje ako ktorékoľvek pracovisko, kde sa môže tiež vyskytovať mobbing. A tak občania, voliči ostávajú bez informácií. Je lepšie pre každého politika zapadnúť do kolesa prijímania zákonov než, aby tieto zákony aj kontroloval. To v parlamente nikto nekáže. Parlament sa stal a stáva na 4 roky pracoviskom pre poslancov.. Teraz pri riešení učiteľov či zdravotníkov na mimoriadnej schôdzi v parlamente spomeniem, že práve v radoch učiteľov a zdravotníkov sa vyskytuje najviac mobbingu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zaznamenali sme výskyt mobbingu na obetiach, resp na zamestnancoch Domu seniorov na Kramároch v Bratislave, v Materskej škole v Badíne, v Spojenej škole Chminianske Jakubovany, v Materskej škole v Klenovci, na Gymnáziu Janka Kráľa Zlaté Moravce, v Reedukačnom centre Vráble, v Detskej fakultnej nemocnici, Košice, v Materskej škole Komárno, v Základnej škole s materskou školou Spišské Bystré, v Materskej škole Bratislava Petržalke, v zariadení pre seniorov Gaudeamus, Bratislava, Strednej odbornej škole obchodu a služieb Čadca, v Základnej škole J. A. Komenského Bánovce nad Bebravou, v Centre voľného času,Pezinok, v Základnej škole s materskou školou J. M. Hurbana, Beckov, v dvoch Materských školách v Humennom, na Pedagogickej fakulte v Bratislave, na Rektoráte Univerzity Komenského, v Strednej zdravotníckej škole, Prešov, v Obchodnej akadémii Košice, v Základnej škole Banská Bystrica, v o.z. Lepší svet Bratislava, v Univerzitnej nemocnici Bratislava, na Úrade verejného zdravotníctva Zvolen, na Úrade verejného zdravotníctva Banská Bystrica na Špeciálnej základnej škole v Sobranciach, v Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave Je to len zrnko prachu, ale roboty je stále viac. Ani koniec volebného obdobia mi nedáva nádej na ukončenie všetkých 718 prípadov mobbingu.

SkryťVypnúť reklamu

Preto je veľkým omylom myslieť si, že ak nám politici prednášali a budú prednášať dlhé politické reči v parlamente, to občanom pomôže vyriešiť ich bezprávny stav.

Preto ani noví kandidáti na tom nič nezmenia, ak nebudú konať skutky na pomoc občanom, ktorí ich do parlamentu zvolia. A je jedno, či to bude kresťanský politik, či ateista. Žiadne skutky milosrdenstva pre trpiacich občanov sa konať nebudú.

Čo nám na Slovensku chýba? Chýba istota udržania pracovného miesta. Výsledkom je desocializácia. Zamestnanec, ktorý nemá žiadnu istotu v stabilite pracovného pomeru, nemá pocit sociálnej bezpečnosti, odcudzuje sa svojmu zamestnávateľovi. Stála a dlhotrvajúca neistota a napätie v práci zhoršuje zdravotný stav zamestnancov. Zamestnávateľom prestáva záležať na trvalej pracovnej zmluve pre drahších ale spoľahlivejších odborníkov, radšej zamestnávajú na krátku dobu, resp. na dobu ohraničenú, mladých a lacných zamestnancov. Pre zamestnancov vzniká neznesiteľná situácia, prežívajú ohrozenú ľudskú dôstojnosť a svoj stav v zamestnaní nazývajú otrokárstvom. Ako to vzniká?

SkryťVypnúť reklamu

Na začiatku začínajú sa otvárať nepriateľské definície a postoje k zamestnávateľovi, a zamestnávateľ odmieta súcit so zamestnancami. Najväčšou nepochopenou okolnosťou vo vzťahu medzi zamestnávateľom a zamestnancom býva skryté vytláčanie. Zamestnávateľ neprizná, nemá odvahu otvorene a podľa zákona prepustiť zamestnanca, lebo by to bolo pre neho „pridrahé“, chce ušetriť odstupné. Preto si zamestnávateľ zvolí cestu skrytého vytláčania zamestnanca z pracoviska. Zamestnanec nechápe a nechce si pripustiť že zamestnávateľ je taký krutý, a každý deň čaká na zlepšenie pracovnoprávneho vzťahu. Márne. V globále môžeme povedať, že naši občania pochopia nezvratnosť situácie až po diagnostikovaní prvých funkčných porúch ich telesného zdravia. Žiaľ, situácia je, aká je, z jednoduchého dôvodu: Zákon nepozná neetické pracovné prostredie, a zákon nepozná ani definície mobbingu a bossingu ako psychického teroru na pracovisku.

SkryťVypnúť reklamu

"Šikanovanie mojej osoby je len preto, že si dovoľujem tvrdiť, že „pes je zakopaný“ v písomkách - v ich hodnotení, že neopravujeme rovnakým spôsobom. Potom samozrejme, že priemer mojich skupín je oveľa horší ako iných skupín. Ak poviem, aby sa robili riaditeľské písomky, nesúhlasia, lebo vedia, že výsledok by bol v môj prospech, o čom sa presvedčili. Skritizovať a zhodiť na porade, nemali problém, ale už vyhodnotenie riaditeľských písomiek neurobili, lebo vedia, že tam by sa odhalili nielen nevedomosti žiakov, ale hlavne učiteľov, ktorí sú im veľmi srdcu blízki. Niet jednej porady, aby ma nezhodili ohľadom mojich priemerov známok. Nikdy nemali výhrady voči mojim odborným vedomostiam, vedia, že moji žiaci majú väčšie vedomosti, oproti iným žiakom, čo aj žiaci potvrdili, o čom mám aj dôkazový materiál. Nevedomosť učiteľov v dnešnej dobe je obrovská. Určite nehádžem všetkých do jedného vreca, ale tí poctiví a spravodliví učitelia pomaly skončia pred dverami škôl ako nepotrebné individuá."

"Prečo som teda výpoveď dostala práve ja, po 35 odpracovaných rokoch, bez jedinej PN-ky, za výborné pracovné výsledky, za to, že som MŠ doviedla na úroveň „najlepšia MŠ v meste“, zhodnotila som majetok mesta a iba vďaka môjmu vynaloženému úsiliu som sa zaslúžila o to, že túto MŠ mesto má. Nuž čo, miesto poďakovania sa mi ušla výpoveď z pracovného pomeru. Mám ešte veľa nezodpovedaných otázok od kompetentných, avšak z toho všetkého mi vychádza iba jedno – bol to úmyselný zámer p. primátorky dať výpoveď práve mne, ako pomstu za manžela, ktorý na ňu podal trestné oznámenie. Mám dôvod domnievať sa, čo mi aj niektorí členovia Rady školy potvrdili, že výsledky výberového konania dopadli tak ako dopadli iba preto, že konali pod nátlakom. Keďže v Humennom je málo pracovných príležitosti, každý sa bojí o prácu či už vlastnú, alebo svojich blízkych, som presvedčená, že by mi to pred súdom nikto nedosvedčil. Nakoniec, ako to môže dopadnúť, každý vidí aj na mne. Ja som výstrahou pre všetkých tých, ktorí sami alebo ich blízky náhodou nesúhlasia s dianím v meste, lebo arogancia moci má pre niekoho sladkú a iného horkú príchuť."

Vedecké nálezy potvrdzujú všeobecne vzostupný trend agresivity v spoločnosti, vo firmách, podnikoch, v štátnej a verejnej správe. V súkromnom sektore sa extrémne zvyšuje tlak na výkonnosť až do fyzicky neúnosných parametrov. Situáciu výrazne vyhrocuje hrozba nezamestnanosťou. Právnická definícia pracovnoprávnej pozície zamestnanca v súkromnom sektore je otrokárstvo. Pokračovanie odborného textu nabudúce.

Obrázok blogu
Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu