Na konferencii sa okrem iného dozviete naše poznatky, a skúsenosti získané v rámci povolebného výskumu Inštitútu ochrany ústavných práv, ktorý ako svedectvo prinášame pre všetkých občanov, voličov, zamestnancov, zamestnávateľov,
Ako som už písala v predchádzajúcich článkoch, počas histórie budovania demokracie po slovensky sme tu mali veľa najpravdepodobnejších sľubov politických strán a v neposlednom rade je tomu aj v súčasnosti. Starí politici prechádzajú zase do nových politických strán: Za ľudí, Progresívne Slovensko či rôzne kresťanské strany starých politikov. Aby sa dostali k občanom, voličom, k zamestnancom, zamestnávateľom, k tomu im zase pomáhajú naše médiá. Ale z politických sľubov sa žiť nedá:
Na 5. medzinárodnej konferencii sa dozviete čo priniesla naša účasť v dokumente Lucie Kaššovej, ktorá sa týkala práci novinárov. A vysvetlíme, prečo si z nás v denníku SME urobili konšpirátotov:
Dozviete sa, prečo Vaše žalobné návrhy, ktoré sme podali v minulom volebnom období nemohli a nemôžu na súdoch vyhrať, a ďalej:
prečo sudcovia pojednávajú prípady psychického násilia na pracovisku do nenávratna,
prečo advokáti napomáhajú nekvalitnej a neodbornej práci sudcu,
prečo sa na vašich prípadoch - boja za spravodlivosť - priživujú všetci zamestnanci,
prečo nemôže minister spravodlivosti SR, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ministerka zdravotníctva SR prijať na rokovanie Inštitút ochrany ústavných práv,
a ďalej, ako pokračuje na súde môj prípad exposlankyne Národnej rady Slovenskej republiky, Lebo : pomocou môjho prípadu ako exposlankyne Národnej rady Slovenskej republiky sme zahájili históriu skúmania aplikácie zákonov v praxi a tým súčasných problémov korupcie, rodinkárstva, špekulácií či podvodov. A rovnako sme to zahájili aj pomocou Vašich 24 žalobných návrhov podaných na okresné súdy v Bratislave, v Novom Meste nad Váhom, v Trenčíne, v Žiline, v Nitre, v Prešove, v Poprade, v Dolnom Kubíne, v Galante, vo Svidníku, v Michalovciach a pod.
Lebo ako exposlankyňa Národnej rady Slovenskej republiky sa domáham, aby boli zachované ústavné práva každého zamestnanca a demokratické princípy, ku ktorým sa Slovenská republika hlási.
Ďalej sa dozviete ďalšie poznatky z povolebného výskumu:
prečo sa v mojej veci ani vo Vašich veciach nekoná spravodlivo od začiatku a podané žalobné návrhy sudcovia po dvoch, troch, štyroch rokoch zamietajú.
Poznamenávam: je zrejmé, že už v štádiu prijateľnosti všetkých žalobných návrhov je možné zistiť, že v teoretickom ponímaní aj v súdnej praxi nedošlo k určitému vývinu, pokiaľ ide o oblasť uplatnenia žalôb vzniknutých na základe psychického teroru na pracoviskách a ani nie je vôľa v súdnej praxi venovať sa týmto nedostatkom.
V našej téme začali teoretizovať aj politické strany Za ľudí či Progresívne Slovensko. Ale je to len v rovine poltických sľubov.
Tam skutok uniká. LEBO neprináša riešenie.
K tomu "akési" informácie priniesol minister spravodlivosti Gábor Gál, keď pri návšteve prezidentky Zuzany Čaputovej sa opieral o záchranné koleso Božie mlyny melú pomaly, ale .....tu však každý vidí, že mu uniklo riešenie spravodlivosti vo veci vašich žalobných návrhov.
Dokazujú nám to aj vnútroštátne súdne rozhodnutia vydané na slovenských súdoch, o ktorých Vás poinformujeme na konferencii a následne historické poznatky a skúsenosti uložíme v našich slovenských knižniciach.
Vari v dôsledku opomenutia nášho štátu ako členskej krajiny Európskej únie nie sme schopní splniť si povinnosti obsiahnuté v pozitívnom záväzku vyplývajúcom z článku 6 Dohovoru. Naša demokracia po slovensky si neváži človeka ako ľudskú bytosť, neváži si matky ako darkyne ľudského života.
Bojujme spoločne v tomto marazme!
Srdečne Vás pozývame všetkých dňa 23. 9. 2019 do Bratislavy na 5. medzinárodnú konferenciu s názvom Kde vzniká zlo, a v diskusii ako môžeme s Úniou štátnej starostlivosti zvíťaziť vo voľbách 2020 do Národnej rady SR.

