Len múdry poslanec vie, že je to k ničomu, SMER si zahlasuje za doplnenie programu také, aké on chce. Tu v tomto parlamente platí moc väčšiny. Je to pracovisko pre poslancov, ktorí sa sem "tlačia" pomocou voličov, ktorí im zverili zákonodarnú moc. Ale má poslanec zákonodarnú moc? Aj opoziční poslanci sa pretekajú v predkladaní zákonov. A boli sa potom pozrieť, ako to funguje v praxi? Rad radom je to bieda. Uvediem len tieto príklady, ktoré ste mi Vy, občania, poslali: Ďakujeme p. Matovičovi, že nám chcel zrušiť minimálnu mzdu, lebo je veľa takých čo by boli ochotní robiť aj za menej. Ďakujeme p. Matovičovi, že nás chcel okradnúť o gastrolístky tak, že ich chcel vyplácať v hotovosti, čo by bolo spôsobilo, že by časom tento nárok načisto zanikol. Ďakujeme p. Richterovi za to, že nám chcel zrušiť všetky štátne sviatky a takto zabezpečiť, aby otrok mohol robiť plynule, údajne by ste viac zarobili, je to čiste klamstvo. Koleso zákonov sa zase točí. A čas neúprosne letí. O chvíľu nám zase naši študenti budú pristupovať k maturite. Ale nie všade. Na jednom pracovisku sa šíri informácia: Ak chcete ísť k maturite, nesmiete podporovať pani učiteľku, ktorej som práve dala výpoveď. A bum...koľko je v tom konaní hyenizmu.......Pani učiteľka chodí bledá po uliciach hlavného mesta a vôbec nevníma, že práve na ňu zvoní šofér električky, lebo stojí v koľajisku. A on ? On stláča tlačidlo na zvončeku a gestom ruky posiela pani učiteľku z koľajiska. On predsa musí ísť podľa harmonogramu. Učiteľka sa spamätá a odstúpi...už sa zase všetko dalo do starých koľají. Aspoň navonok to tak vyzerá. Prečo má pani učiteľka na sebe tvrdý mobbing od svojej šéfky? Lebo má moc na pracovisku. Kto jej dal tú moc ? Aký zákon dal šéfom moc ponižovať a zneužívať prácu svojich podriadených zamestnancov? Zamestnanci sa stali otrokmi na svojom pracovisku. Česť výnimkám, ak tu nejaké sú. Aký zákon umožňuje, aby sa z poctivých a slušných ľudí "robili" psychiatrickí pacienti? Skúmajme ďalej. Obraciate sa na mňa, aby som urobila poslanecký prieskum...... Všetko má svoj postup. Postup je v tom, že mi ho musia schváliť v parlamente. A mne v parlamente neschválili ani Komisiu proti násiliu, ktorú som chcela v parlamente založiť pri Výbore pre ľudské práva, keď som bola v hnutí OĽaNO. Tu mi nepomohol v mojej poslaneckej činnosti ani poslanec OĽaNO Peter Pollák. Aj to bol tiež jeden z dôvodov odísť od nič neprinášajúcej politiky pre občanov.
Dnes nám teda ale aj včera nám pribudol do zoznamu ďalší škaredý zamestnávateľ, ministerstvo, každý deň nám naša pani riaditeľka ponižuje našu prácu, nič jej nie je dobré akokoľvek sa snažíme, ona nám to vráti opraviť, vôbec neviem, čo je zlé a máme to opraviť. To sa už nedá vydržať. Nemôžete prísť urobiť nám prednášku o mobbingu? Môžem, a myslíte si, že by to pomohlo? Za každým prípadom bezprávia je jeden a viac ľudských osudov.
Jeden z príkladov, ako fungujú zákony v praxi? Ako je možné, že zase začínate od začiatku a pojednávanie presúvate do iného mesta? pýtam sa súdneho úradníka. Už minulý rok ste v tomto prípade presúvali kompetenciu mimo Bratislavy. A Najvyšší súd priznal, že kompetencia súdu patrí do Bratislavy. Advokát si zaplatil a my musíme konať....dostávam vysvetlenie.....A to už, kde sme? To nám zase niekto obchádza zákony prijaté v parlamente? Pri podávaní žaloby má advokát vedieť, na ktorý súd sa podáva žaloba. To je upravené v zákone. Mám otázku: Na čo sa prijímajú zákony v parlamente, keď si ich advokát nevie naštudovať? Toto by mal vedieť pán občan a nie sústavne voliť kandidátov do parlamentu, ktorí nevidia a nechcú vidieť, ako sa zákony obchádzajú. Takéto nehospodárne konania zaťažujú štátny rozpočet len, aby sme sa točili v kolese nezmyselných procesných úkonov. A ideme ďalej na ceste a píšeme si svoju históriu.