Vážení občania Slovenskej republiky,

vítam Vás na mojej 6. tlačovej konferencii na tému Dielo 17. novembra dokončíme. Počas môjho verejného pôsobenia v Národnej rade SR som verejne poukázala na katastrofálnu situáciu v štábnej kultúre Slovenska ako štátu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Peniaze sú alfou a boj o moc sú omegou pekelného slovenského politického tabu! Áno, je to peklo na zemi tabuizované – dokonca aj zákonmi, ktoré si tvoria naši mocipáni. O príčinách a prejavoch rozloženej ľudskosti som hovorila celé štyri roky či v mojich vystúpeniach v Národnej rade SR, či na medzinárodných konferenciách, a potom vo vydaných dvoch zborníkoch z týchto konferencií, ktoré som zaslala a dala uložiť v našich slovenských knižniciach, ale aj v neposlednom rade na týchto našich tlačových konferenciách a to od januára tohto roku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nedostatok našej kultúry pripomenul aj zosnulý kňaz Anton Srholec v posledných rokoch svojho života – je to vonkajší obraz rozloženej morálky, etiky, a zároveň je svedectvom neľudskej legislatívy. V rámci Priamej demokracie sme sa rozhodli zastaviť rozklad ľudstva v našej spoločnosti – ako ho definoval zosnulý profesor Konrád Lorenz, ktorý nám je vzorom v ľudskom správaní.

Naša strana Priama demokracia sľubuje občanom legislatívne zmeny nielen v oblasti ekonomiky, ale aj v oblasti morálky, školstva, zdravotníctva, a čo je hlavné, strhneme pásku z očí slepej Justícii.Zavedieme zákony v prospech poškodených občanov takým spôsobom, že každý, kto poškodzuje občana – taký bude okamžite a promptne sankcionovaný bez ohľadu na jeho moc a ekonomickú pozíciu.

SkryťVypnúť reklamu

Poškodený občan nebude musieť dokazovať svoje poškodenie, bude to povinnosťou orgánov činných v trestnom konaní, aby dokazovali a zisťovali. Občan nebude musieť dávať peniaze na súd, ani advokátom. Občan bude stáť nad zákonom nielen tým, že bude tvoriť zákony, ale aj princípom postavenia jednotlivca nad celkom, to znamená, že poškodený bude prioritou nielen pre vyšetrovateľov, ale aj pre justíciu a prokuratúru. Dnes je to naopak, boháč stojí nad zákonom, dokonca aj nad policajtom, a ešte aj nad sudcom – to je to, čo nazval profesor Konrád Lorenz rozloženou ľudskosťou.

Počas práve končiaceho volebného obdobia som skúmala našu spravodlivosť na súdoch in flagranti, a to právne som zastupovala 36 poškodených občanov. Zistenia sú katastrofálne – len dva prípady sme skončil víťazne. mnohé prípady sú dôkazom, ako to v našej justícii je bežné. Odporca sa pomocou lukratívneho právnika odvolá a potom sa prípad posúva na Krajský súd . 

SkryťVypnúť reklamu

Mnohokrát sudcovia uznali oprávnenosť podanej žaloby, ale napísali niečo úplne iné, alebo prípady odročujú nezmyselnými podmienkami konania.

Máme defektné právne normy, nekompetentné judikáty, a nevzdelaných alebo skorumpovaných sudcov – samozrejme česť výnimkám – lenže všetky tieto nedostatky posilňujú bezprávny stav nášho štátu.

Máme vypracované definície neredukovateľných ľudských práv pre ľudí v práci, v rodine, v škole, celkove v našom štáte. My, v Priamej demokracii sme vypracovali systém ochrany práv jednotlivca od doby pred narodením až po obdobie po smrti. Tieto práva budeme uplatňovať v prospech Vás – slušných občanov Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu

Zastavíme monštrá ako sú exekútori, ktorí nepoznajú pojem humanity. Zastavíme policajtov, ktorí zabíjajú, keď by nemali zabíjať, – napríklad duševne chorých mužov. Nekompetentný policajt, ktorý neovláda moderné techniky pacifikácie duševne chorého, ale hneď strieľa, alebo kolenom rozdrví hrtan, taký nemá čo robiť v polícii. Žiaľ, na Slovensku je to móda a deje sa to opakovane. Nekompetentný policajt, ktorý to urobil mal byť potrestaný za úmyselné ublíženie na zdraví s následkom smrti.

Preto prichádzame do volieb s návrhmi na konkrétne legislatívne zmeny. Na zmeny v Ústave SR potrebujeme ústavnú väčšinu v parlamente. Pridáme do ústavy zákony o zodpovednosti – aj sudca bude zodpovedný za následky svojho zlého rozhodnutia. Sudca bude platiť odškodnenie vtedy, ak sa dopustí úmyselne zlého rozsudku. Zavedieme zákony na ochranu duševného zdravia, ktoré budú prísnejšie v sankciách aj v odškodnení ako sú zákony na ochranu fyzického zdravia. Zjednodušene povedané – poškodenie duševného zdravia bude trestané prísnejšie, a bude odškodňované vyššou výmerou , ako je za poškodenie tela.

My, v Priamej demokracii , sme prví a to zdôrazňujem po roku 1918 , ktorí prichádzame s konkrétnymi riešeniami problémov v prospech jednotlivcov, občanov. Nastavíme zákony tak, aby občania mali systém kontroly. Občania budú sledovať a navrhovať zmeny zákonov, najmä ak sa ukáže nefunkčnosť niektorých zákonov.

To, čo dnešné médiá predvádzajú a to aj v tejto volebnej kampani – to je bulvárny vreskot okolo oligarchov, ale určite to nie je mediálne informovanie. My zabezpečíme, aby všetky médiá povinne šírili podnety od občanov, v záujme šírenia pravdivých informácií.

Zastavíme korupciu súdov legalizovanú v legislatíve. Postavenie „nezávislosti sudcov“ na vysokých a nezaslúžených platoch je drzá korupcia zakotvená v zákone. Sudcovia dostanú základný plat 1500 € ako ktorýkoľvek vysokoškolský absolvent a príplatky im odsúhlasia občania. Budú volení a odvolávaní občanmi vo vlastnom regióne, a dostanú príplatok taký, aký im odhlasujú občania v regióne. Podobne to bude aj na najvyššom súde a na ústavnom súde, kde budú sudcovia posudzovaní občanmi z celej republiky.

Právnik je veľmi dobre zaplatený ako exekútor, správca konkurznej podstaty, notár, advokát, alebo právnik v štátnom úrade, a vždy si privyrába bez kontroly a bez daňového priznania. Zneužitie poslania takýmito právnikmi sa nedá len tak dokázať, ani skontrolovať, dá sa len vytušiť podľa nekontrolovaného rastu majetkov takýchto právnikov.

Aj to napravíme. Každý, kto bude verejne činný – ako sú exekútori či sudcovia alebo advokáti či správcovia a notári – títo všetci budú musieť otvárať svoje účty k nahliadnutiu vždy na požiadanie občanov. Každý, kto spravuje cudzie majetky, bude musieť strpieť verejnú kontrolu vlastného majetku. Taká bude nová legislatíva. Uzákoníme trestnoprávnu a hmotnoprávnu zodpovednosť úradníkov, ale aj pre zamestnancov silových rezortov ako je polícia a armáda.

Uzákoníme hmotné sankcie za chybné úradné a súdne rozhodnutia a za pochybenia v neprospech občana. To všetko máme pripravené, stačí keď budete krúžkovať naše čísla v listine Priamej demokracie č. 22. Moje číslo je jednotka. Ďakujem za pozornosť. 

Obrázok blogu
Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,072 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu