Vážený pán europoslanec!

Veľa novinárov o tom píše. Veľa občanov o tom rozpráva. Veľa poslancov parlamentu šíri o tom populistické reči. Veľa prednášateľov si o tom našli tému, ktorú prezentujú na školeniach pre platených účastníkov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Aj veľa študentov o tom už popísalo diplomových prác. A to je všetko. Téma naďalej akoby zostala tabuizovaná. Každý v tejto krajine akoby sa bál pojem pomenovať nahlas. A pritom každý v tom žije. Je možné, aby táto tabuizovaná téma bola niekedy na Slovensku povýšená na zákon? Rovnako, ako je tomu v ostatných krajinách Európskej únie? Len pripomeniem cestu k pomenovaniu tabuizovanej témy psychického násilia na pracoviskách, resp. mobbing, bossing.

Lebo podľa inštrukcie Európskeho ombudsmana: "Úprava pracovnoprávnych záležitostí je v kompetencii členských štátov Európskej únie, preto Vami spomínaná problematika psychického násilia na pracovisku nie je upravená na európskej úrovni. Ak chcete presadiť legislatívnu úpravu mobbingu v Slovenskej republike, najjednoduchšou a najefektívnejšou cestou by bolo kontaktovanie ktoréhokoľvek poslanca Národnej rady SR, keďže poslanci Národne rady SR majú právo legislatívnej iniciatívy (okrem Výborov NR SR a vlády SR). Môžete si s ním dohodnúť stretnutie a prezentovať Vaše konkrétne návrhy. Takáto debata by bola v súčasnosti potrebná, aby sa problém dostal do širšieho povedomia občanov a tým spustil proces, ktorý by mohol viesť k legislatívnej úprave." Tento odkaz európskeho ombudsmana som prvýkrát prezentovala na medzinárodnej konferencii v Prahe v roku 2011 za účasti aktivistov z Rakúska, z Nemecka, zo Švajčiarska, z Dánska, z Poľska, z Čiech.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

http://www.mojevideo.sk/video/26639/marika_ritomska_mobbing_medzinarodna_konferencia_v_prahe.html

A od roku 2012 som mala sľub vlády Slovenskej republiky o príprave antimobbingového zákona. A volebné obdobie rýchlo prebehlo a pomoc vlády SR zostala tak, ako som to predniesla v parlamente. 

http://www.mojevideo.sk/video/26332/ako_marika_ritomska_nalozila_poslancom.html

V poslednom období nám médiá priniesli kauzu prepustenia pána Martina Lacka z Ústavu pamäti národa. Je to však len špička ľadovca, ktorú preniesli do verejnosti novinári. A čo ďalej? Ani Výbor Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny pánu Lackovi nepomáha. V mene pána Martina Lacka podáva sťažnosť jeho matka.

SkryťVypnúť reklamu

http://martinlacko.sk/reakcie/50-staznost-na-neprijatelny-postup

Táto kauza dokazuje, ako zlé pracovné prostredie ohrozuje rodinné vzťahy a manželské vzťahy. Pomoc v podobe advokátov je cesta tŕnistá. Advokát si svoj drahocenný "chlebíček" tvrdo zaúčtuje. Súdiť sa môže každý občan. Ale pozor! Všetko je to postavené proti občanovi, proti zamestnancovi, proti voličovi. 

Ani nadchádzajúce volebné obdobie neprinieslo zlepšenie kvality pracovných vzťahov, či pracovného prostredia. Porušovanie ústavných práv občanov monitorujeme a dokumentujeme prostredníctvom novozaloženého Inštitútu ochrany ústavných práv. Sme tu pre Vás občanov. Musíme si uvedomiť, že prehnitú spoločnosť od roku 1989 nikto nespasí šibnutím prútika. Ale nemôžeme sedieť so založenými rukami a pozerať sa, ako nás politici okrádajú a svojimi volebnými sľubmi stále klamú.

SkryťVypnúť reklamu

Hľadáme odvážnych členov, sympatizantov, pomocníkov pre náš národný projekt Slobodný názor občanov. Preto sme dňa 11. 09. 2016 oslovili niektorých europoslancov, aby prevzali záštitu nad týmto projektom. 

Vážený pán europoslanec, 

dovoľte, aby som sa na Vás obrátila v mene Inštitútu ochrany ústavných práv.

Život na Slovensku za 26 rokov veľmi, veľmi, veľmi znížil v kvalite dobrých vzťahov na pracovisku.
Dovolím si uviesť, že 4 roky som robila počas mojej poslaneckej činnosti v parlamente aj výskum na našich pracoviskách, kde som zisťovala, prečo prichádzajú občania o prácu.
Rovnako som robila výskum na súdoch, prečo sudca nemôže rozhodnúť v prospech navrhovateľa žalobného návrhu.
A v neposlednom rade som robila výskum u psychiatrov, ktorí liečia zamestnancov, ktorým ich zamestnávateľ berie prácu, ktorú mali radi a bola ich jedinou životnou existenciou.

SkryťVypnúť reklamu

Tieto výskumy ma priviedli k zisteniu, že ak stratíte prácu, stratíte aj manželský vzťah a rodina sa k Vám otočí chrbtom.

Na všetky tieto nedostatky sme na Slovensku vytvorili tému, ako napríklad tému týraných žien, týraných rodín, týraných mužov, neusporiadané rodiny, rozpad manželstva, a pod.

Výskum, ktorý som v parlamente urobila za 4 roky, ma priviedol k poznaniu, že ani poslanec parlamentu nemá kompetenciu pomáhať občanom. Dovolím si poznamenať, že poslanec pomáha len svojej politickej strane či hnutiu, ktoré ho nominovalo na kandidátnu listinu.

Vážený pán europoslanec,

po parlamentných voľbách sme na Slovensku založili Inštitút ochrany ústavných práv. A prichádzame riešiť problémy občanov s cieľom, aby sa aj naša krajina zaradila medzi vyspelé členské krajiny Európskej únie. Rada by som Vás informovala o našom Národnom projekte pre všetkých občanov Slovenska "Slobodný názor občanov".

Dnes ako na všetko a aj na našu činnosť potrebujeme financie, ktoré by nám v našej odvážnej činnosti pomohli.
Týmto Vás chcem požiadať, či by ste nášmu projektu robil záštitu a finančnú podporu.
Vopred Vám veľmi pekne ďakujeme.

V mene Inštitútu ochrany ústavných práv Vás srdečne pozdravujem a želám peknú a požehnanú nedeľu.
JUDr. Mária Ritomská, Inštitút ochrany ústavných práv

http://www.mojevideo.sk/video/2849e/pomoc_narodnemu_projektu_slobodny_nazor_obcanov_.html

https://www.youtube.com/watch?v=2Opf4voMEgw&feature=youtu.be

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

315 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu