Okultizmus za veľa eur a tajomstvo, ktoré nepoznáte

Chodíte k vešticiam, hádačom a vykladačom kariet? Vojdite radšej do seba samých, tam je zdroj, ktorý vás spoľahlivo vyučí okultným mystériám duše. Je to tajomstvo, ktoré keď sami na sebe spoznáte, už nikdy nič nebude také, aké dolo dosiaľ. Potom už nebudete potrebovať veštice a veštcov, pretože vás začne viesť niečo nekonečne vyššie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Veci sú dané iba Božej prozreteľnosti a nie vešticiam, veštcom, rôznym okultným a (žiaľ) často skôr pokútnym poradcom, ktorí sú rovnako plytkí konzumenti a fatalisti ako veľká časť ľudí v našej spoločnosti. Česť výnimkám. Hocikto si dnes myslí, že má magické schopnosti, začne vykladať tarot a berie za to nehorázne prachy bez akéhokoľvek poznania hlbších skutočností. Na to, milé kváziadeptky a vážení tiežadepti vysokého umenia mágie nestačí príručka čarodejníctva, ani tabuľky korešpondencií a dokonca ani pocit, že sa okolo vás dejú veci...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Treba povedať, že dosiahnuť tzv. magické vedomie je síce možné, ale je to celkom určite to najťažšie, čo človek môže dosiahnuť. Často sú to roky postupnej a pozvoľnej duchovnej adaptácie, keď človek ťažko preniká k poznaniu seba samého a tým k poznaniu univerzálnej pravdy, dobra a krásy. Je to vnútorný proces zrenia a živej viery (vôle), v ktorom dochádza k posilneniu, intenzifikácií skrytých síl života. A tieto Sily vôbec nie sú slepé ako si to dnes myslia mnohí postmoderní mágovia a fantasti.

POZNAJ SEBA SAMÉHO A POZNÁŠ VESMÍR A BOHOV. Táto prastará veta hovorí za všetko. Magické vedomie je v skutočnosti praktická svätosť. Takýto človek nedáva ľuďom veštby ako osudové determinanty, ale svojou mocou prebúdza v ľuďoch ich vlastné tvorivé životné sily a vedie ich k hlbšiemu (seba)poznaniu, aby si svoju cestu sami ZAČALI TVORIŤ.

Skryť Vypnúť reklamu

Spoľahlivý ukazovateľ, podľa ktorého rozpoznáte šarlatána: nedá vám skutočnú silu, neprebudí TO vo vás, iba veľa tára a ohuruje svojím akožepoznaním... a potom si za to vypýta veľa peňazí... Vždy to tak bolo je a bude. V každej oblasti života nájdete ľudí takých i onakých, všade však platí výrok Ježiša Nazaretského: „Po ovocí poznáte ich...“ Nejde ani tak o to, že vôbec platíte, veď aj kňazov si platíme, ale že často platíte nekresťanské peniaze za nič!

Samozrejme, nehádžem všetkých ezoterikov do jedného vreca, ale podľa mňa je spoľahlivým ukazovateľom skutočných magických schopností to, keď vám takýto zasvätenec do okultných mystérii skutočne pomôže posilniť vaše vlastné tvorivé sily, aby ste sa z „pasažéra“ stali „vodičom“, t.j. človekom, ktorý svoj osud aktívne tvorí.

Skryť Vypnúť reklamu

A to nie je také jednoduché. Na to nestačí vytvoriť osobný horoskop za veľa eur. Na to dokonca nestačí ani tzv. regresná terapia, pomocou ktorej sa údajne dostávate k minulým životom (tiež za veľa eur!). Je to veľká moc zasvätenia, ktorá vám otvorí „útroby zeme“, t.j. vaše vlastné vnútro a vy odrazu (alebo aj postupne) získate priamy a živý kontakt s Dušou, ktorá nie je tak úplne LEN vaša :-)

A o to práve ide. V tom je jadro pudla. Je to TAJOMSTVO, ktoré keď sami na sebe spoznáte, už nikdy nič nebude také, aké bolo dosiaľ... a potom už nebudete potrebovať veštice a veštcov, pretože vás začne viesť NIEČO nekonečne vyššie.

Skryť Vypnúť reklamu

POZNANIE, t.j. hlboké a bytostné prežívanie hlbokých úrovní bytia, ktoré sa vždy dosahuje cestou SEBAPOZNANIA je práve to, čo tejto spoločnosti akútne chýba. Všetci vedia všetko, ale takmer nikto nevie o veľkom Tajomstve v nás. Lebo keby vedel, nebol by poviazaný mienkami a neveril by žiadnym "zaručeným" interpretáciám (vrátane tých vlastných), ktoré v sebe nesú podprahový odkaz: ONI SÚ TÍ ZLÍ, ALE MY CHCEME NIEČO INÉ A TEDA SME TÍ DOBRÍ. Politici, novinári, aktivisti - názory, komentáre, postoje – tento mienkotvorný kotol, kde to vrie súbojom doktrín a ideológií akoby NEMAL DUŠU! Neinšpiruje, neobohacuje život človeka, iba viac jatrí jeho rany, produkuje reaktivitu, hnev a nenávisť. Konzervatívci, liberáli, pravičiari, ľavičiari, komentátori a investigatívci, štatisti, zvrchovaní pozorovatelia, angažovaní občania a záujmové osoby s posunutou hranicou mravnosti tu varia guľáš dojmov a pojmov, očakávaní a žiadostí z ingrediencií, ktorých skutočné príčiny, podstatu a dosahy ani len netušia.

Keby aspoň desatina z týchto ľudí poznala TAJOMSTVO tvorivej Jednoty v bytí, živú skutočnosť a súvzťažnosť vecí a poznala by tieto princípy v sebe samých, celé toto divadielko vnútornej neslobody, egomaniactva, ziskuchtivosti a mudrovania z hlbokej nevedomosti by sa okamžite stalo minulosťou. 

Odmietli sme vieru v Boha v mene „racionality“ a stali sme sa hlupákmi, akých táto zem ešte nenosila. Prijali sme materializmus a ateizmus, tieto desivé doktríny beznádeje a dnes sa nám rozpadá kultúra, rozpadajú sa rodiny, rozpadá sa naše vlastné vnútro. Nepoznáme odpovede na základné otázky života, nerozumieme procesom nášho vlastného prežívania a pociťovania, ale cítime nutkanie a dokonca aj PRÁVO vyjadrovať sa k všetkému, čo sa o nás hoc iba letmo obtrie. A, paradoxne, úplne iracionálne chodíme k vešticiam a hádačom po odpovede, ktoré nám nie sú na nič, pretože k odpovediam sa človek musí dopracovať sám zo seba, v hlbokom tichu, v ktorom začína hovoriť Tajomstvo.

Róbert Adamec

Róbert Adamec

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyštudoval som teológiu. 10 rokov som pracoval ako investigatívny novinár v rôznych televíznych reláciách. V súčasnosti sa venujem problematike rozvoja osobnosti. V roku 2017 som založil Centrum sebapoznania, ktoré som nazval Equilibrium (Rovnováha), kde som lektorom rôznych kurzov, zameraných na sebapoznanie. Hlavne sa však venujem individuálnej duchovnej terapii. Kontakt na mňa: mental.architecture@gmail.com Zoznam autorových rubrík:  TeológiaFilozofiaHermetizmusTarotPoradňaPoézia a prózaReflexieInvestigatívaPolitika - komentáreSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu