Reforma školstva ?

Môj osobný pohľad . Uvítam nápada a postrehy .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Nebudem písať o tom ako nefunguje , ako sa niečo nedá . Ja nie som ten typ , žijem podľa hesla : Nehovor ako to nejde povedz ako to pôjde . Vídavam mnoho článkov a príspevkov o tom ako si niekto s VŠ titulom nemôže nájsť prácu , že načo študoval keď nemá jeho titul opodstatnenie atď.

Lenže keď niekto študuje 5 rokov andragogiku a podobné odbory tak sa niet čomu čudovať keďže andragogikov potrebujeme tak 10-15 . A nie ako je bežné ,že každý rok vyštuduje okolo 50 .

Nehovorím že študenti si vyberajú zlý odbor , ale naozaj musí byť plný ročník študentov študujúcich rôzne odbory keď nám chýbajú iné profesie ? Nikdy nebol problém pretože štát dotuje školy podľa toho koľko majú absolventov a koľko študentov . Každý šikovnejší človek túto možnosť využije, či škola , či študent .Všetci sú šikovný lenže potom to tu je samá sťažnosť .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môj návrh na usporiadanie školstva je nasledovný a myslím si , že celkom jednoduchý preto privítam aj iné nápady .

Financovať školy na základe počtu úspešne zaradených študentov , nie na základe množstva vyštudovaných . Základné školy majú úspešného študenta ak ho prijmú na strednú školu . Stredná škola má úspešného študenta ak ho príjme vysoká škola , prípadne si nájde zamestnanie vo svojom odbore . Vysoká škola má úspech ak sa jej študent zamestná vo svojom odbore .

Ako by boli potom financované tieto školy ? Počet úspešných –počet neúspešných =dotácia pre školu, vzorec by bol samozrejme zložitejší ale toto je jeho zjednodušená forma .

SkryťVypnúť reklamu

A reakcia škôl na znížené peniaze ? Ktorých by samozrejme mohli mať ešte vyššie .

Prijímali by len lepších študentov , museli by zlepšiť kvalitu vzdelávania . A samozrejme lepších študentov lákať všemožnými spôsobmi .

Zamestnávateľ by mal možnosť vyberať už naozaj len na základe diplomu ktorý sa v dnešnej dobe stáva len bezcenným papierom.

Róbert Bella

Róbert Bella

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nerozhodnutý vizionár Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu