Kto tu láme demokraciu?!

Už pol roka som konfrontovaný prípadom Bašternák. Prípadom, ktorý začal v čase, keď za vlády I. Radičovej skolabovala finančná správa a bez akejkoľvek kontroly boli vyplatené vratky DPH za 711 miliónov €. Nielen Bašternákovi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (295)

Práve po príchode našej vlády sme situáciu v rozloženej Finančnej správe stabilizovali. Vďaka spusteniu Daňovej kobry, ktorá zachránila rozpočtu už 80 miliónov eur, Kontrolného výkazu DPH, či zavedením maximálnej hotovostnej platby 5000 eur. Slovensko vďaka týmto opatreniam vybralo na daniach o 2,5 miliardy eur viac, ako to bolo počas vlády Ivety Radičovej.

Dnes opozičné strany ale aj niektorí novinári žiadajú môj odchod z postu ministra vnútra. Dôvodom má byť, že som mal zasahovať do vyšetrovania prípadu Bašternák. Pričom je zrejmé, že minister vnútra nemá akékoľvek právomoci zasiahnuť do vyšetrovania, na konci ktorého je prokuratúra. Na Slovensku neexistuje vyšetrovateľ, ktorý by mohol povedať, že by som s ním o akomkoľvek vyšetrovaní hovoril alebo som na neho tlačil. Ak pán Lipšic tvrdí, že minister môže do vyšetrovania zasahovať, hovorí zrejme o svojom pôsobení na poste šéfa rezortu vnútra a praktikách, ktoré sa tu počas dvoch rokov využívali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Doteraz nikto, ani opozícia a ani novinári, jasne nepovedali, kde som v prípade Bašternák porušil zákon. Nepredložili žiadny dôkaz a ani indíciu. V čase, keď som kupoval obchodný podiel v spoločnosti B.A. Haus (mal som o neho osobný záujem, keďže spoločnosť vlastní dva byty v dome, kde bývam), neexistovalo žiadne policajné vyšetrovanie pána Bašternáka. Bol to legálny obchod, na ktorý som si zobral úver a ktorý som riadne zaplatil zo svojho účtu. Všetko som pritom doložil dôkazmi. Kým najprv opozícia kričala, že som kúpil zadĺženú firmu, ktorá nemá žiadnu hodnotu, o dva týždne priam schizofrenicky opoziční poslanci otočili a zrazu tvrdili, že som podiel kúpil veľmi lacno a že firma má väčšiu cenu. Odvolávali sa pritom na odhad prezidenta Národnej asociácie realitných kancelárii Jána Palenčára. Ten ale sám tieto informácie poprel a musel cez agentúry vydať tlačovú správu, kde uviedol: „Informácie o cenách nehnuteľností B.A. Haus, ktoré prezentoval líder OĽaNO-NOVA sú zavádzajúce a nepresné.“ A teda, že opoziční poslanci klamali.

SkryťVypnúť reklamu

To, že v roku 2012 vyplatili firme okolo Bašternáka vratku DPH, sa dnes opäť vyšetruje. Vyšetrovanie je rozšírené aj o ďalšie spoločnosti, ktoré v tomto prípade vystupovali. Vedie ho nový vyšetrovateľ a dozoruje špeciálna prokuratúra. Rozšírené je aj o ďalšie vratky, ktoré Bašternákovi boli vyplatené. Za pravicových vlád. Dnes sa nikto ani pána Lipšica, ani pána Matoviča a ani pána Sulíka nespýta, či vyplatenie vratky DPH 3,6 milióna eur z roku 2011 (teda v čase, keď minister vnútra bol pán Lipšic a Matovič so Sulíkom boli súčasťou vládnej koalície) bolo v poriadku. Kým v prípade z roku 2012 nariadila Finančná správa kontrolu, ktorá prebehla, vratku z roku 2011 vyplatili za päť dní bez akejkoľvek kontroly. Nikto sa dnes nepýta ani na vyplatenie ďalšej vratky DPH počas vlády Mikuláša Dzurindu. Majú títo páni morálne právo dnes kričať a bez dôkazov niekoho obviňovať, súdiť a posielať do basy? Z ich strany nejde o nič iné ako len o veľmi škaredé farizejstvo.

SkryťVypnúť reklamu

Nemajú aj preto, že pán Matovič dodnes nevysvetlil, kde má chýbajúce účtovníctvo svojej firmy, ktorú deň pred daňovou kontrolou prepísal na bieleho koňa. Počas ministrovania pána Lipšica sa diala kauza Gorila, z polície zmizli nahrávky jeho straníckeho kolegu, ktoré ho usvedčovali z korupcie a ako minister spravodlivosti nechal nasilu zmeniť trestný zákon, z ktorého vypadol paragraf 273 Porušovanie záväzných pravidiel hospodárskeho styku, aby tak ochránil ľudí, ktorí spáchali najväčšiu lúpež na Slovensku - predaj SPP. Slovensko vtedy prišlo o 7,3 miliardy korún kvôli zmenám v kurze. Polícia aj prokuratúra síce skonštatovala, že trestný čin sa stal, avšak kvôli Lipšicovej zmene zákona za to nikoho neodstíhali. Nemám pocit, že by vtedy niekto z opozičných poslancov alebo novinárov žiadal hlavu ministra...

SkryťVypnúť reklamu

Denník N o mne píše, že lámem demokraciu. Ak tu niekto láme demokraciu, tak to je pán Sulík. Ten pán Sulík, ktorý ako predseda NR SR pri voľbe generálneho prokurátora išiel proti rozhodnutiu Ústavného súdu, ktoré bolo známe ale nestihlo byť doručené. Ten pán Sulík, ktorý dnes kričí a žiada diskusiu s opozíciou o rokovacom poriadku v Národnej rade SR, pretože časové obmedzenie vystúpenia poslanca je zásahom do demokracie... Ten pán Sulík, ktorý sám ako predseda parlamentu nechal zo skladov vytiahnuť Mečiarove televízory aby meral čas v rozprave opozičným poslancom, keď vtedajšia opozícia kritizovala vládu Ivety Radičovej. Škoda, že tak rýchlo strácajú pamäť nielen dnešní opozičníci ale aj novinári, ktorí im drukujú. 

O tom, že Denník N je pravicový denník, ktorý spolupracuje s opozíciou, polemizovať ani nebudem. Svedčia o tom emaily, ktoré sa objavili medzi politikom dnes už OĽaNO-NOVA Gáborom Grendelom a ich redaktorkou Monikou Tódovou (v tom čase, keď bola ešte v denníku Sme a keď jej písal, ako sa má s témou vysporiadať). Keď v roku 2011 zverejnili prepis nahrávky medzi mnou a novinárkou Pravdy, všetci kričali, že táto redaktorka už nemôže byť ďalej novinárkou. Ak sa to ale týka redaktora Denníka N, tak je to zrazu v poriadku a nikto sa nad tým ani nepozastavuje. Prečo ten dvojaký meter? 

Z toho všetkého je zrejmé, že v celom tomto kolotoči nejde o prípad Bašternák, ale ide o stranu Smer. O ten Smer, ktorý štvrtý raz po sebe vyhral voľby, s výsledkami ktorých sa nevyrovnali nielen niektorí členovia opozičných strán ale aj niektorí novinári a bratislavská kaviareň. Ak tu niekto niečo láme, tak sú to tí, ktorí sa majú problém vysporiadať sa s DEMOKRATICKÝMI výsledkami volieb a s jedinou vládou, ktorá po voľbách mohla vzniknúť.

Robert Kaliňák

Robert Kaliňák

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Podpredseda vlády Slovenskej republiky a minister vnútra, už od svojho vstupu do politiky sa venujem bezpečnostnej problematike Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu