Rodák z Malaciek je trojnásobným majstrom sveta.

Ktoré mesto sa môže pochváliť trojnásobným majstrom sveta? Určite ich na Slovensku veľa nebude  a v takom prestížnom športe už určite nie.  Šport, v ktorom sa rodák z Malaciek presadil, sa dá porovnať s prestížnymi motoristickými súťažami vo vzduchu ako i na zemi. Preťaženie v podobe niektorých „géčok“ je ozaj veľa krát extrémne a porovnateľné s leteckými akrobatmi, ako aj pilotmi formuly 1.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše. Ten, komu chcem venovať tento blog, je Slovenský reprezentant a trojnásobný majster sveta v prestížnej kategórii vodných športov Formuly 500 - Marián Jung.

To, že mu sudičky dali do daru výnimočné jazdecké schopnosti, podporila i jeho motoristicky zapálená rodina. Otec aj mama mu umožnili rozvíjať svoj talent i napriek tomu, že Malacky väčšiu vodnú plochu nemajú. V kokpite svojej vodnej formuly patrí medzi absolútnu svetovú špičku. Okrem toho, že je reprezentantom SR, plní aj úlohy testovacieho jazdca, je teda neustále vyťažený.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vodný šport, ktorému sa venuje Marián Jung, nie je vôbec prechádzka ružovou záhradou. Zlámané kosti, či hrozivé zrážky za kokpitom superrýchlych vodných tátošov dosahujúcich rýchlosť 180-200 km za hodinu nie sú žiadnou výnimkou. Avšak vytrvalosť a podpora množstva mechanikov, a najmä klubu AŠK Dukla Banská Bystrica, umožnila Malackému rodákovi získať v roku 2012 v Štúrove už svoj tretí titul Majstra sveta v prestížnej kategórii Formuly 500. Marián patrí medzi najlepších športovcov v rezorte Ministerstva obrany SR, kde získal prvenstvo v neolympijských disciplínach.

To, že dosiahol takmer skoro všetko v oblasti, v ktorej súťaží, ho však nebrzdí, skôr motivuje. Jedným z jeho športových snov je prechod do „milionárskej„ profesionálnej kategórie F1. Tieto preteky, ktoré sú väčšinou v Číne, v Malajzii, v Spojených arabských emirátoch, ale i v iných pre nás exotických krajinách, sú sponzorované tými najbohatšími a najvplyvnejšími ľuďmi zo sveta motorizmu. Záujem o pretekárov a jednotlivé tímy sa dá porovnať s obdobnými súťažami pozemných monopostov Formuly 1.

SkryťVypnúť reklamu

Osobne by som bol rád, keby sa mu tento sen splnil a ešte radšej by som bol, kedy náš rodák bol podporovaný i rodným mestom a logo Malaciek propagoval na Slovensku ako aj po celom svete.

Váš Robo, hrdý Malačan

Róbert Peťko

Róbert Peťko

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Malačan, ktorý je hrdý na svoje mesto a už ma prestalo baviť to, čo sa o svojom meste dozvedám. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu