Saltatrix

Saltatrix – zaujímavé slovo, ktoré si do svojho názvu dalo malacké tanečné štúdio. Už zo samotného latinského prekladu slova (saltatrix- tanečnica, saltare – tancovať, salto – tanec ) je jasné, čomu sa toto štúdio venuje nepretržite 15 rokov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Za to, že tanečné štúdio Saltatrix v tomto roku oslávi svoje 15-te narodeniny, vďačí svojej zakladateľke Andrei Murániovej a svojim talentovaným tanečníčkam, s ktorými sa ho rozhodli v roku 1999 založiť. V priebehu týchto rokov sa im spoločne podarilo vytvoriť úspešnú a v tanečnej branži známu tanečnú skupinu, ktorá časom prerástla do tanečného štúdia s rovnomenným názvom. Prešlo ňou tisíce tanečníkov a počas školských rokov má v evidencii viac ako 350 – 400 tanečníkov, ktorí sa venujú jednotlivým tanečným štýlom pod vedením skúsených lektoriek .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Saltatrixákom sú už deti od jeden a pol rôčka až po násť a dcať ročných – či batoľatá J.Toto dokazuje, že pohyb a tanec dokáže zaujať už deti po urobení prvých krôčikov a zostane v ich srdciach ako tanečníkov po celý život.

Rozvíjanie pohybových, športových a tanečných schopností už od útleho veku je hlavným cieľom lektorov tohto tanečného štúdia, pričom do pozície lektor tanca sa dostali mnohí odchovanci skupiny Saltatrix. Hlavná lektorka Andy sa venuje detičkám od útleho veku do 10 rokov a lektori tanca sa deťom venujú najmä v tanečných štýloch show dance, opendance, ale predovšetkým v štýle streetdance v podobách new style, oldschool, hip-hop, funky, housedance, dancehall, break dance. Mne osobne názov jednotlivých tanečných štýlov nič nehovorí a nevedel by som jeden od druhého rozoznať, ale deti, juniori či mládežníci z tanečných i súťažných formácií z tanečného štúdia Saltatrix majú v tom jasno.

SkryťVypnúť reklamu

Výsledky z tanečných súťaží hovoria sami za seba. Medzi Saltatrixákmi je mnoho víťazov v rôznych vekových i súťažných kategóriách, ktorí úspešne reprezentujú Saltatrix. Deti však netancujú iba pre súťažné úspechy, ale hlavne pre radosť z tanca samého. Ich šikovnosť, talent, ako aj radosť z tanca je možné vidieť na rôznych spoločenských akciách.

Za 15 rokov svojej existencie má Saltatrix vo svojej ponuke kurzov a akcií širokú škálu pohybovo-tanečných programov ako sú babygym, babydance, detské, aerobicové, tanečné, ale aj súťažné formácie, ktoré dokážu deti a mládež zaujať a rozvíjať ich talent a tvorivé schopnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Okrem toho, tanečné štúdio Saltatrix každoročne organizuje veľkolepú tanečnú súťaž Saltare Orbis, ktorej sa zúčastňuje viac ako 2000 tanečníkov z tanečných organizácií z celého Slovenska.

Pre všetky tieto aktivity patrí veľká vďaka zakladateľke Saltatrixu a všetkým jej nasledovníkom ako i podporovateľom, ktorí venujú svoj čas deťom a mládeži. Prajem taktiež malackému tanečnému štúdiu Saltatrix a ich zložkám od detí cez juniorov a mládež veľa entuziazmu pri práci s nadanými deťmi z Malaciek a okolia.

Váš Robo

hrdý Malačan

Róbert Peťko

Róbert Peťko

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Malačan, ktorý je hrdý na svoje mesto a už ma prestalo baviť to, čo sa o svojom meste dozvedám. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu