Ako som si kúpil prvé auto.

V júni 1957 som robil vodičské skúšky,ale vodičak som dostal až za dva ťýždne ,lebo 15.7.1957 som mal 18 rokov.Mohol som sa voziť len na bycikli,lebo nič iné som nemal.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Naša rozvedená mama si našla partnera a konečne sa vydala. Ujo Zajac bol pekný pracovitý chlap.Občas mňa zobral do Šibeka hrať fotbal.Pracoval ako šofer v mraziarni.Vozil sa na velkom nákladnom aute,ktoré mal naložené mäsom a udeninamy,ktoré vozil do predajní.Občas auto zastavil pri dome a doniesol nejaké mäso a kosti na polievku.Tam robil dosť dlho a býval dosť unavený.Mama šporila peniaze a raz išla z manželom a kúpili malé nákladne auto Busing Benz.Zajac vlastne ujo auto opravil umyl a ja som ho aj vyleštil.Od tej doby som mal prácu aj ja.Keď som prišiel z roboty a auto bolo zaparkované na Slovanskej za lekárňou som musel nanosiť vodu do chladiča a do nádob.doplniť brzdovú kapalinu.doliať vodu do omývačky skiel,upratať v kabine a na korbe.To auto malo dva mechnické zdviháky,aby sa dalo vyložiť uhlie,Cez prázdniny som u ujom Zajacom chodil, s ním voziť uhlie. Pri kolajách pri káblovke stáli vagóny plné uhlia.Tam sme naložili auto uhlím,zaplatili a išli vykladať.Ujo mal putňu do ktorej som ja odsypal uhlie a on to potom vyniesol,alebo vysypal cez okno do pivnice.On to robil skoro až do večera.Večer sme odstavili auto a išli do hostinca Koník a tam sme sa najedli.Keď sme z hostinca odchádzali prečítal som si reklamu na plagáte. " Varíme z konského Mäsa" Čo chutil ti maďaský guláš spýtal sa ujo.To už som vedel ,že sme zjedli koňa.Bol výborný a chutil nám.Ja som musel robiť a tak som sa už o uja moc nestaral On síce pracoval,ale často popíjal s kamarátom Klečkom.Zohnali si vinohrad,vyprešovali hrozno a urobili víno.Potom ho už len pili a pili.To sa mame už nepáčili a stále sa hádali.Raz po velkej debate sa Zajac z mamou rozišiel.Mama síce dlho trpela ,ale nakoniec to nejako dopadlo.Mamke chybalo aj auto ,lebo Zajac mamku na nejako aute občas povozil,ale teraz už nebolo.Ja som na inzeráte našiel niekoho že preda auto BMW za dobru cenu.Tak sme s mamou išli na Kutlikovu ulicu a auto kúpili. Ja som tolko peňazí nemal,tak som ešte založil nový televízor Mánes.Auto som opravil,umyl,premazal a potom naložil kamarátov a baby a išli sme na Kolibu.To auto mazalo a išlo ako čert.Za týždeň som zistil ,že už nemám skoro žiadny benzín. To auto žralo tolko benzínu,že som ani na benzín nemal peniaze.To auto malo motor dlhý skoro dva metre.Kryt motora malo na remene a karháky.Každý ho chválil,len ja som vedel že na benzín peniaze mať nebudem,Auto som vratil a dostal som sp§ť peniaze a lelevízor Manes To bolo moje prve auto BMW 326.Potom som si kúpil motorku Jawa 250 pérak.

Robert Škerko

Robert Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  53x

Praca uz na mna necaka.lebo tu som skoncil asi pred 20 rokmi.Teraz mam vela casu .ale to mna netesi,leno som skoro stale len na balkone.Uz som s toho aj nervozny.lebo to trva velmi dlho.Tych 80 rokov som este v Umelke oslávil vesely a stastny.ale teraz tam už nemozem . Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu