reklama

Dobrá cykloinšpirácia z Čiech

Podobne ako po iné roky aj včera som sa bol pozrieť na prvom dni špecializovaného cyklistického veľtrhu Bike Brno. Je v strednej Európe považovaný za najväčší veľtrh bicyklov a vecí s nimi súvisiacich a zároveň sa popri ňom konajú aj veľtrhy športových a turistických potrieb a karavaningu. Stovky vystavovateľov, tisícky exponátov, desaťtisíce návštevníkov (vyše 40.000 v roku 2010). Popri mnohých iných veciach ma osobitne upútala novinka, ktorú považujem za veľmi vydarenú a nasledovania hodnú – stánok Česko jede. O čo ide?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

České samosprávne kraje sa spojili a na tomto špecializovanom cykloveľtrhu pripravili spoločný špecializovaný cykloturistický stánok. Je to veľmi dobrý marketingový počin, pretože stánok, prezentujúci cykloturistickú ponuku krajov, je presne zameraný na špecifickú cieľovú skupinu návštevníkov špecifického cyklistického veľtrhu – na cyklistov. Stánok ukazuje možnosti cykloturistiky v piatich krajoch, pričom záujem o účasť na stánku ich malo viac, ale keďže myšlienka vznikla iba veľmi krátko pred veľtrhom, tak už nestačili zareagovať. Organizátori mi však povedali, že stánok bude aj na jarnom cykloveľtrhu For Bikes v Prahe a tam očakávajú účasť viac ako desiatich (z celkovo 14) samosprávnych krajov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu


Stánok Česko jede je pritom nielen prezentačným miestom, ale je tu priestor pre nespočetné pracovné stretnutia a ďalšie akcie. Napríklad včera sa v ňom konala tlačová konferencia Juhočeského kraja, na ktorom zástupca hejtmana (predsedu kraja) a ďalší pracovníci prezentovali cykloturistické zámery pre rok 2012. Účasť novinárov bola hojná, napočítal som ich vyše dvadsať.

Obrázok blogu


Stánok Česko jede považujem za výbornú inšpiráciu pre Slovensko. Hoci naša cykloturistická ponuka zatiaľ nie je taká bohatá, ako u našich západných susedov, myslím si, že podobný stánok by sa dal zaplniť zaujímavými materiálmi a ponukami a mohol by potom putovať po cyklistických a turistických veľtrhoch v okolitých štátoch. Chcelo by to nejakú základnú koordináciu na všetkých úrovniach – od SACR cez samosprávne kraje a regióny v nich, až po obce, od štátnych cez samosprávne inštitúcie, cez cyklokluby až po podnikateľov. Neskúsime to?

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu


Mimochodom, stánok Česko jede je pomenovaný po oficiálnom českom štátnom programe Česko jede, ktorého cieľom je prezentácia Českej republiky ako cykloturistickej destinácie. Viac sa dozviete na stránke www.ceskojede.cz.

Ján Roháč

Ján Roháč

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  82x

Prostý občan Slovenska, ktorého zaujíma bicyklovanie, turizmus, ochrana prírody a pamiatok a všetko okolo toho. Zoznam autorových rubrík:  FotoblogySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu