Keby sa pozeráme na SMER-SD ako firmu tak môžeme povedať, že napriek zlým službám, klientelizmu, korupcie, medzinárodnej hanbe a zlému prístupu k okoliu by sa k nemu vrátili zákazníci.
Je to viac ako fenomén ako to dokázali lebo v reálnom živote v hoci akej službe alebo produkte by to neurobil skoro nikto. Našťastie sa naši červení diabli musia spoľahnúť na hlasy dôchodcov keďže sú jednoducho manipulovateľný vďaka mizerným dôchodkom, ktoré tak ochotne vždy súdruh Fico dvihne. Tak ako mal Július Cézar hry má Fico svojich voličov. Je to smutné ale je to obraz prístupu pravicových strán, ktoré taktiež mali možnosť získať hlasy lepším programom a podmienkami pre naše babky a dedkov. Fico však má jednu nevýhodu a tá je že mladšie generácie nepatria k jeho voličom až tak ako stredné a staršie.
Führer Kotleba
Marián Kotleba je veľké nič a jednoducho svojím postojom k ľudstvu nepatrí do dnešného sveta. Prečo ho ale ľudia volili? Nebudeme skákať okolo štatistík ako nadržaný bobor Kažimír. Ľudia nemali chuť voliť prezretý banán Figeľa ani škrečka Freša. KDH ani SDKU nepochopili, že program ktorý prezentovali je málo aby zaujali znechutených voličov. Práve najviac nespokojní volili Kotlebu dúfajúc, že tento Hitlerov nepodarený fake niečo dokáže zmeniť. Čo však nevideli je, že tento pán nikdy nezostaví logický program ktorý stojí aj na niečom inom ako na rómskej karte alebo výstupu z EU. Kotleba jednoducho nemá na to aby reálne zlepšil životy ľudí. Stačilo sa pozrieť na toho poviem to diplomatický strateného zástupcu v po volebnej televíznej relácií. Úprimne chceli by ste aby taký amatéri rozhodovali o našich životoch?
Parlament alebo papierová loď?
Je jasné že niekto musí svojich voličov sklamať aby vznikla fungujúca koalícia. Fico je vystavený zlepencu, SNS by musela ísť s Kotlebom alebo Bugárom, a ostatní by museli povedať áno Ficovi alebo Kotlebovi aby vznikla koalícia.
Práve tieto politické hry sú na škodu Slovensku. To že budeme predsedať EU je bežnému človeku dosť jedno keďže tento fakt nezohrá rolu pre naše zdravie, peňaženky, alebo všeobecný život. Samozrejme ak spravíme kompletnú blbosť sa na nás budú pozerať ale našťastie sme pod reflektorom iba 6 mesiacov.
Čo by nás malo trápiť a čo by som riešil ja na mieste politika s mocou niečo zmeniť? Začal by som sa pozerať nie na nezamestnanosť ale reálne platy. Je rozdiel mať prácu a makať od vidím do nevidím a zarobiť nejaké drobné alebo mať lepšie nastavené platy. Potom by sme neriešili že nebankovky podvádzajú ľudí ktorý si musia požičať, lebo nemajú si pomalý z čoho financovať nedajbože Vianoce alebo opravu práčky. Taktiež by stálo za zamyslenie sa pozrieť na pracovnú silu Slovenska a nekochať sa tým že sem dotiahneme ďalšiu automobilku. Už dnes roboti nahrádzajú ľudskú silu a tak to čo dnes niekto má ako prácu bude onedlho automatizované a zas budeme riešiť rekvalifikáciu a rastúcu nezamestnanosť. Učitelia majú právo protestovať lebo ak oni nespravia svoju prácu dobre keďže nemajú na to prostriedky tak práve ekonomika bude trpieť nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily. Náš štát na jednej strane chce zasahovať do pomaly každého kúta nášho života. Na druhej ak niekde má zasiahnuť ako napríklad v zdravotníctve alebo školstve zrazu nemá z čoho. Potom sa čudujme že kupujeme radary za niekoľko miliónov tak kde je pravda o stave verejných financí?
Neodpustím si poznámku na účet pána Fica ktorý chce chrániť pracovnú silu a zamestnanie Slovákov ale robí presný opak. Opäť budem hovoriť o tom, že vláda dlhodobo likvidovala podnikateľov a živnostníkov, tým že stále idú hore poplatky. Keby prosperujú malý podnikatelia tak by štát nemusel platiť sociálne podniky ani rekvalifikačné kurzy lebo by sa ľudia zamestnali. Stačí sa pozrieť na Nemecko kde 2/3 HDP tvoria malé a stredné firmy. My samozrejme ideme dlhodobo opačným smerom, podporujeme firmy ktoré už tým že idú na Slovensko ušetria, pýtam sa načo?
Práve mladý volili Mariána Kotlebu kvôli tomu, že vďaka nášmu nefungujúcemu štátu sa ocitli v naozaj existenčných problémoch a toto je problém ktorý treba riešiť s tým že sa na veci pozrieme nie politicky ale pragmaticky.