Švajčiarsko je špecifické tým že každý kantón má právo upravovať zákony podla výsledkov rôznych volieb a referend. Kantón Ticino napríklad zakazuje nosenie takzvanej burki (zahalenie hlavy pre moslimské ženy), do konca je za prešľap mastná pokuta. V kantóne Zürich platí prísny zákaz grilovať v otvorenom priestore počas letných mesiacov. Taktiež sú cyklisti povinný mať na svojom bicykli niečo podobné vyzerajúce diaľničnej známke. Posledný zákon je asi naj zábavnejší, Kanton Appenzell-Innerrhoden zakazuje turistom konať vykonávať takzvanú "Nacktwanderung" teda chodenie po horách holý, za tento prešľap hrozí pokuta cez 130E.

Návrh zákona o zákaze Kebabu v Zürichu
Bude zakázané predávať a konzumovať chlebovité a plackovité pečivo plnené mäsom. Výnimka v zákone povoľuje konzumáciu v domácom prostredí.
Ako vznikol návrh pre tento zákaz?
Autor nápadu Daniel Graf tvrdí že má osobný problém s tým keď vidí niekoho konzumovať Kebab vo verejnom priestore, "Znečisťujú naše čisté vlaky, autobusy, električky a na ulici všade ostávajú kusy jedla, je to nechutné." Ďalšie argumenty sú Kvalita mäsa ktoré sa predáva je diskutabilná,veľký počet predajcov dováža toto mäso z Turecka či iných štátov kde sú hygienické normy iné ako vo Švajčiarsku.
Čo hovoria Švajčiari?
Nápad má veľkú podporu ale aj rázny odpor. Niektorý hovoria o nutných opatreniach pre zachovanie identity národa. Zástancovia taktiež vyzdvihujú fakt že predaj Bratwurstov stagnuje vďaka Kebabu a nízkym cenám oproti tomu jedlu.
Protistrana hovorí o šikane Moslimov a negatívnemu tlaku proti verejnému predaju. Kritika sa valí aj od predstaviteľov tejto cirkvi ktorý tvrdia že jedlo musí mať kvalitu aby bolo predajné na území Švajčiarska a taktiež o veľkej obľube rôznych vekových kategórií.