Absolútne nesúhlasím!

Už asi po tisíci raz počujem to čo ma tak dokáže rozčúliť: Katolícka cirkev je tá pravá....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Počúvam to už veľmi dlho a asi ešte aj budem. Neodcudzujem ľudí ktorý si to myslia. Taktiež neodcudzujem samotnú cirkev.

Myslím si len, že žiadna absolútne žiadna cirkev nemá právo hovoriť o sebe, že je tá pravá. Šestnásť rokov žijem v katolíckej rodine. Vychovávali ma v tejto viere. Ale nech sa snažili akokoľvek nepodarilo sa im vnútiť mi ich názor. Tvrdia totiž všetci do jedného bez výnimky, že katolícka cirkev je pravá Kristova cirkev. Ako si však môžu byť tým istý?

Keď sa najedli, Ježiš sa opýtal Šimona Petra: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?" Odpovedal mu: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád." Ježiš mu povedal: „Pas moje baránky." Opýtal sa ho aj druhý raz: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma?" On mu odpovedal: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád." Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!" Pýtal sa ho tretí raz: „Šimon, syn Jánov, máš ma rad." Petra zarmútilo, že sa ho tretí raz spýtal: „Máš ma rád?" a povedal mu: „Pane, ty vieš všetko ty dobre vieš, že ťa mám rád." Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce! Veru, veru, hovorím ti: Keď si bol mladší, sám si sa opásal a chodil si, kade si chcel. Ale keď zostarneš, vystrieš ruky, iný ťa opáše a povedie, kam nechceš." To povedal, aby naznačil, akou smrťou oslávi Boha. Ako to povedal, vyzval ho: „Poď za mnou!"(Jn 20; 15-19)

V tomto kúsku z evanjelia Ježiš udeľuje Petrovi pastiersky úrad v Cirkvi. Všimnite si že v cirkvi. A nepíše sa tam v akej. Jednoducho v Cirkvi. Nikde absolútne nikde v Biblii nemáte napísané, že katolícka cirkev je tá pravá. Pravá cirkev je tá Kristova. Je to cirkev s veľkým C. 

Toto čo sa dnes nachádza na zemi sú len úlomky z Kristovej cirkvi. Jeho Cirkev znamená byť spojený. Byť jedno. Veriť v jedno a spojiť sa. Boh nikdy nechcel aby vzniklo toľko cirkví. Jemu úplne stačí tá čo tu bola na začiatku. Tá ktorú založil on. Tá kvôli ktorej zomreli mnohý. 

Netvrdím, že katolícka a akákoľvek iná cirkev neslúži Bohu. Všetky majú spoločný základ. Všetky veria v Boha. 

Ale nie je správne, že tvrdíme, že tá cirkev v ktorej sa nachádzame mi, v ktorej pôsobime, žijeme a duchovne rastieme je tá pravá.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Uzavriem to len tým, že podľa mňa nie je žiadna z cirkví tá pravá. Aspoň nie teraz.

Michaela Rolčeková

Michaela Rolčeková

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý človek s veľkou fantáziou a ešte väčšou výrečnosťou. Nedržím svoje reči na uzde a nehanbím sa za ne. Zoznam autorových rubrík:  NábožentsvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu