Čítaš to? ...nechystáš sa.

Slovensko je nádherný kus zeme. Pre mňa znamená vlasť, domov, zem posvätnú aj otcovu roľu. Je to vlasť spojená s tisícročnou tradíciou, kultúrou, prácou, vierou a láskou. Je to však aj krajina, ktorá umiera...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Slovenská republika je malým štátom, ktorý si nemôže diktovať pravidlá vo svete, ani v Európe. Naša zem, slabne, stráca konkurencieschopnosť, náš priemysel sa dostáva do zahraničných rúk a zaniká, naše poľnohospodárstvo je systematicky dusené a naša sebestačnosť je už dávno minulosťou. Stávame sa sluhami viacerých pánov, závislými od cudzích zamestnávateľov a šéfov, tancujeme tak, ako nám pískajú niekde v Belgicku a doma nám vládnu neschopní gašpari, ktorí na teba kašlú.

Slovensko, to nie sú nejaké čísla v štatistikách, sú to predovšetkým ľudské životy - si to aj ty. Zamysli sa však nad tým, či vzdelanie ľudí získané na jednej z veľa „kvalitných slovenských vysokých škôl" naša krajina potrebuje. Zamysli sa, či ťažká práca pre cudzieho pána je pre našu vlasť prínosom alebo skôr naopak. Rozhoduj sa rozumne, či si kúpiš lacnejší zahraničný tovar namiesto slovenského a tak v konečnom dôsledku ešte zdražíš alebo zničíš našu kvalitu a tým aj seba. Pozri sa koľko ľudí v skutočnosti márni svoj čas na zbytočnosti - nič v skutočnosti nevytvárajú, iba konzumujú. Sú leniví, ľahostajní, pohodlní... Čo má pre nich hodnotu ? Peniaze? Auto? Televízor? Skutočne dôležité veci sú pre nich nepodstatné. Rodina ? Deti? Nie sú pripravení. Vyhovárajú sa na to, že by rodinu teraz neuživili ? Áno je to ťažké, ale pozri sa na našich predkov ako dokázali uživiť mnohopočetné rodiny s tým málom, ktoré mali. Spomeň si na tých, ktorí boli pred nami a svojím potom a krvou vybudovali tento štát. Naozaj ťa Slovenská republika prinútila vybrať si medzi zodpovednosťou a svojim vlastným potomstvom ? Prídu horšie časy - si pripravený?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zbavuješ sa svojho dielu viny za tento stav. Myslíš si, že teba sa to netýka a že za teba to rozhodne niekto iný. Omyl. Teraz máš príležitosť zmeniť to. Nikto tvoj život za teba neprežije. Budeš sa nečinne prizerať alebo sa chopíš príležitosti niečo dokázať? Sú len dve možnosti - ísť vpred alebo ostať stáť. Rozhodni sa sám.

Roman Bendík

Roman Bendík

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

absolvent Právnickej fakulty UPJŠ, Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu