Karavána ide ďalej...

Média notoricky poukazujú na problém, že v štátnej správe sa do riadiacich pozícii dostávajú najmä ľudia, ktorí sú blízki buď konkrétnej politickej strane alebo priamo vrcholovému štátnemu úradníkovi, ktorého politická strana na daný post delegovala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Zákon je postavený tak, aby toto legalizoval a tým je vlastne všetko v poriadku. Neviem si predstaviť, že by to takto prebiehalo aj súkromnom sektore. To by potom tento štát asi ťažko financoval čo i len svoje obligatórne výdaje. Jednoducho všetko v bežnom živote žiada svoje. V štátnom aparáte plnom nasadených byrokratov to platí len tak na papieri...Realita všedných dní nám každodenne dokazuje, že pri vybavovaní svojich záležitostí narážame na mašinériu ľudí, ktorí by sa hádam inde ani neuživili. Ako potom funguje tento štát, keď ho riadia na rôznych úrovniach takíto zamestnanci !? Určite nie efektívne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Nie som naivný romantik v tomto smere a veľmi dobre viem, že každá politická partaj je priam „povinná“ dať teplé miesta svojim povedzme sympatizantom. Do určitej miery je toto možné brať. Veď svet či Európa nie je v tomto smere výnimkou. Ale keď už k tomu dôjde, malo by ísť najmä o ľudí, ktorí pre stranu tvoria určité hodnoty. Tu je aspoň aka-taká nádej, že budú viesť zverený úsek zodpovedne. Je predsa pochopiteľné, že pri nástupe k moci sa menia aj určité pozície v štátnom sektore. Odborníkov by sa táto rošáda nemala dotýkať. U nás to však neplatí.

 S nástupom novej vlády akoby sa v štátnych úradoch vymenili aj žalúzie či záclony. Ba častokrát je to akási pridaná hodnota... Je ťažko uveriť, že je tomu naozaj tak. Žiaľbohu pravda je nekompromisná. Dôkazy o tom čítame každý deň v dennej tlači, na internete, pozeráme tieto divotvorné úkazy v televízií... Tí, čo tieto psie kúsky vystrájajú, však dobre vedia, že občan nemá žiadne relevantné možnosti, prostredníctvom ktorých by sa mohol efektívne brániť. A čo aj keď psy sem-tam zabrešú, na chod karavány to nemá žiadny vplyv.

SkryťVypnúť reklamu

    

Rudolf Fábry

Rudolf Fábry

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu