Patrí Šatan ešte do reprezentácie

Miroslav Šatan urobil pre slovenský hokej naozaj veľa. Nielen jeho hokejové umenie, ale aj ľudský rozmer bol kontinuálne na vysokej úrovni. V poslednom čase však tejto slovenskej hokejovej ikone mnohí nerozumejú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Začiatok tejtopodivnej Šatanovej zmeny môžeme pokojne spojiť s hokejovým atakom ZdenaCháru. Po ňom Šatan zavrhol nielen naobrancu Bostonu Bruins, ale aj na svoje dobré zvyky z minulosti. Z bežnéhozákroku, ktorých je v NHL neúrekom, sa stalo čudné divadlo. Šatan obvinilCháru, že išlo priam o likvidačný atak, ktorý ho odstavil na niekoľkodlhých týždňov z hokejovej hry. Nepomohlo ani ústne ospravedlnenie robustnéhoobrancu, hoci nebolo za čo sa ospravedlňovať. Veď v hokeji sa stávajú ajoveľa horšie zákroky a mnohé sú aj v rámci fair play. Je to prostehra, ktorá vyžaduje veľa dať a ešte viac prijať. Keby po obdobnýchzákrokoch takto reagovali hráči z NHL, tak na druhý hrací deň by museli zrušiťmnohé zápasy. To je samozrejme smiešne. Na druhej strane by si hráč najprestížnejšejhokejovej súťaže takéto počínanie ani nemohol dovoliť, lebo tým by ohrozovalsvoju hokejovú budúcnosť a teda aj hrúbku bankového konta.  Ale „hráč za vodou“ akým je dnes Šatan urobilzo seba rozmaznanú primadonu, ktorá koná ako koná. Vie totiž, že dnes si to užmôže dovoliť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Dobre to vyjadril Miro Hlinka, ktorý si nebralservítku pred ústa. Konečne povedal nahlas veci, ktorí mnohí mali na jazyku. Každýje nahraditeľný a nikto nemôže zo svojej bývalej slávy urobiť „omluvenku“na všetko. Všetko má svoje medze, aj napríklad nominácia na ZOH v Soči,ktorú nedávno zverejnil tréner Vujtek. Samozrejme, je to jeho výsostne právo a jehozodpovednosť nominovať okrem iných aj Miroslava Šatana. Len potom, čo majúpovedať ostatní hráči, ktorí drú v kluboch a čakajú na šancu akokedysi v rokoch 1993-94 Šatan ? Majú z tohto dobré pocity ? Asi nie. Možnosi poviete: „Ale Šatan je Šatan. A aj keď už dlhší čas nehrá za žiadnyklub, určite si svoje v reprezentácii ešte odohrá! Je to predsa legenda.Vždy je lepší ako hráči z našej extraligy alebo iných hokejových líg.“  Ale legenda je aj tým legendou (alebopresnejšie najmä tým), že ľudsky je za každých okolností ťahúňom. Takátoosobnosť potom môže dať mužstvu veľmi veľa, aj keby už vekom tak za pukomnestíhala.  Šatan hokejovo možno doreprezentácie patrí... Ale či bude pre ňu aj prínosom z pozície hokejovejlegendy je veľmi otázne. Veľa si totiž toho po ľudskej stránke pokazil.

SkryťVypnúť reklamu

Poprihokejových legendách sa totiž nikdy nechodí po špičkách. Bolo by to pre nichsamotných ponižujúce.

Rudolf Fábry

Rudolf Fábry

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu