A dosť! aj s vaším socializmom

Písmo: A- | A+

Zobudil som sa do krásneho slnečného rána, odniesol deti do škôlky, došiel do práce. Sadol som si k stolu odomkol počítač a zistil som, že som sa ocitol v 1968 roku. Skontroloval som dátum na kalendári, či tam je 2016, bolo.

Pozrel som internety, a tam 1968… Priznám sa, som zmätený.

Myslel som, že normalizácie spoločnosti sme sa zbavili v 1989tom roku. Ale ako tak čítam, tak evidentne nie. "Učitelé mají podle europarlamentu nově více zahrnovat do výuky „unijní rozměr“ a „rozvíjet dovednosti evropského občanství“. Evropská unie by také podle drtivé většiny europoslanců „měla být viditelnější a lépe začleněná do výukových materiálů a mimoškolní zájmové činnosti“. Školství v členských státech má podporovat „evropský přístup k výuce historie“ a výrazně posílit má také „občanská výchova týkající se EU“, zajišťující, aby žáci „podporovali mezikulturní a mezináboženský dialog“. " a ja som myslel ,že normalizácia tu už raz bola a poučili sme sa z historickeho vývoja.Ak nahradím slovo `unia/unijni` slovami ZSSR a sovjetsky, tak si môžem rovno otvoriť noviny zpred 30tich rokov.

Do toho správa, že nejaký Zika, teda Mika, chce otvárať tretí televízny kanál a má plné právo žiadať odo mňa naňho peniaze. Neviem síce aký kanál otváral posledne, ale musel to byť ten, kde sa vylievali splašky z televízneho bufetu, pretože keď sa mi náhodou zapne ten slovenský televízny, je mi z neho rovnako na grcanie, ako z toho splaškového. V širšom kontexte normalizácie mi to ale nepríde divné.Socialisti predsa vždy brali peniaze ľudom pod zámienkou vyšších cieľov, aby ich následne mohli rozkradnúť a dodať produkt zažívania dobytka. Ja NECHCEM platiť tretí kanál. Ja nechcem povinne platiť žiaden kanál, ktorý nebudem užívať.

Aby nebolo málo, tak opozičná časť politického spektra prišla s myšlienkou POVINNÝCH zájazdov pre študentov do Auschwitz/Birkenau. Ja som zažil povinné zájazdy na Dukelský Priesmyk, zažil povinné spartakiády, povinné kladenie vencov k pomníkom padlých hrdinov. Jediné čo si z toho pamätám bolo, že som musel hrozne skoro vstávať, v autobuse bol smrad zo zvratkov a zle spálenej nafty. V neskoršom veku si pamätám ohmatávanie vyvinutejšich spolužiačok a útrpný pohľad učitelov, ktorí to s nami museli absolvovať a dúfali v čo najskorši návrat. Absolútne mrhanie prostiedkami. Vo chvíli, keď máme live kamery a internety. Ale niekto si potrebuje odškrtnúť boj proti fašizmu. Tak ako za socíku. Teda žiadna zmena.

Opäť nejaký eurohujer, respektíve hujer v slovenskom parlamente ide rozhodovať o tom čo mám, alebo nemám robiť so svojimi peniazmi a kde bude, alebo nebude moje dieťa tráviť svoj čas. „Pretože treba bojovať proti fašizmu“. Ja vám poviem ako sa proti nemu bojuje. Zariadite, aby štát fungoval. Také jednoduché. Štát MUSÍ začať poskytovať občanom služby za dane ktoré mu platia a Štát sa musí prestať starať občanom do životov. Ale malé mysle v paralamentoch vo svojom odtrhnutom svete myslia na to, ako vykázať aktivitu, ktorú zaplatia iný, za veci, ktoré vôbec nechcú.

Nikto mi nebude prikazovať, čo mám robit, kým svojou činnostou nezasahujem do práv daľšieho občana. Vyslovene ma vytáča financovanie niečoho, čo si nejaký eurohujer , alebo slovenský parlamentný hujer vymyslel vo svojom malom odtrhnutom bratislavskom svete bez toho, aby akokoľvek sám kontribuoval, ale platiť to musím ja. Celý tento socialistický humbuk, ktorý mi tu pred očami rastie ,mi začína poriadne liezť na nervy. A ak si niekto myslí, že mi rastúci socializmus prestane liezť na nervy len preto, že mi to zákonom štát prikáže, tak sa šeredne mýli. Pretože sa mu môže stať, že tu bude stáť ako ten povestný kôl v plote.

Skryť Zatvoriť reklamu