Načo poslúžil Monitoring 9?

Dnes všetci žiaci základných škol navštevujúci deviaty ročník písali vec zvanú „Monitoring 9. Písal som ju aj ja, aj keď priznám sa, vôbec netuším načo. Príde mi to ako zbytočný stres a zduplikovanie prijímačiek.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Nevidím dôvod, aby sme robili prijímačky dvakrát. Možno by niekto mohol obhajovať monitoring ako šancu dostať sa na strednú školu bez písania ďalších prijímacích testov, ale na to treba mať v monitoringu veľmi dobrý výsledok, ktorý možno dosiahnu dvaja-traja žiaci z desiatich (a asi ani to nie). Takže v tomto ohľade je monitoring absolútna zbytočnosť.
Možno by to celé mohlo slúžiť naozaj ako monitoring, teda aby bol prehľad o vedomostiach žiakov z matematiky a slovenčiny. Ale určite sa dá niečo podobné urobiť aj oveľa nenáročnejšou a v neposlednom rade aj menej nákladnou (vyhotovenie testov pracovníkmi, ktorých treba zaplatiť, ich vytlačenie a následná distribúcia...). Takže tu sa Monitoring 9 tiež stáva zbytočným.
Ďalšou vecou je to, ako sa na monitoring pozerajú učitelia. Vyrábajú z neho stres, bežnými sú hlášky ako „ Ak ze napíšete monitor, zatrhnem vám koncoročný výlet" a podobne. Načo toto všetko? Myslím, že stresu bude ešte dosť pri prijímačkách.
Nuž a v neposlednom rade sú tu aj stredné školy, ktoré by na zálade týchto testom mali ako brať žiakov. No ale väčšina stredných škôl sa tomuto bráni, boja sa neobjektívnosti. Aj z toho dôvodu bol dnes na našej škole dozor z jednoho gymnázia. Ako to bolo na iných školách neviem.
A potom podmienky pri monitore. To, že sme počas testu museli odovzdať telefóny bola asi iba paranoja našej pani riaditeľky (aj keď netuším ako pri dvoch učiteľoch a poloprázdnej triede by som si mohol prečítať správnu odpoveď v SMS či používať kalkulačku), ale to že sme nemohli ísť na záchod sa mi zdalo trocha prehnané. Ale čo už...
Neviem, či je tu nejaký schopný pedagóg aby mi trochu osvetlil zmysel monitoringu, lebo ja v ňom žiaden okrem zbytočného vyrábania stresu a míňania peňazí nevidím.

Samuel Kolesár

Samuel Kolesár

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Technicky založený typ. Snažím sa po svete chodiť s otvorenými očami. (na fotke v Mercedese SL) Zoznam autorových rubrík:  AutáPočítačeZo životaTechnikaAuto newsArchitektúraAutá snov-seriálSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu