Sony Ericsson Z520i a moja relatívna spokojnosť

Zhruba od konca marca som majiteľom tohto telefónu, zakúpeného v akcii v T-Mobile. No neviem, či môžem povedať slovné spojenie „spokojný majiteľ“

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Sony Ericsson Z520i. V bielom prevedení sa mi páči o niečo viac ako v tom striebornom.
Sony Ericsson Z520i. V bielom prevedení sa mi páči o niečo viac ako v tom striebornom. 

Aby som uviedol veci na správnu mieru, s vybavením a funkčnosťou telefónu som spokojný. Ale čo sa týka kazovosti a odolnosti, spokojnosť vyjadriť nemôžem.

V prvom rade preto, lebo telefón sa veľmi rýchlo opotrebováva. Napríklad farba na rohoch držiakov kĺbu sa takmer ihneď ošúchala, a biely kryt sa špiní. Nerozumiem od čoho, nosím ho spravidla v spodnom vrecku nohavíc alebo vo vonkajšom vrecku saka, niekedy aj v takom divnom púzdre, ešte z dôb Ericssonu. Keď idem na bicykel, telefón vždy dobre zabezpečím, takže nehrozí že by som na telefón spadol alebo niečo podobné. Takže toto je prvá chyba. Druhá chyba je, že asi po mesiaci používania mi odišiel displej. Proste bum! A vrchná časť displeja išla len na polovicu. Teda išiel len každý druhý riadok. Našťastie mi na záruku vymenili displej, a to dokonca tak, že nevymazali dáta v telefóne uložené. Tou treťou je šuštiace slúchadlo. S tým som zatiaľ v servise nebol, ale stavím sa, že keď tam s tým prídem, už to robiť nebude. Tak je to vždy, napríklad raz som prišiel do servisu ešte s T230 s tým, že mi nefunguje ľavé smerové tlačidlo. V servise išlo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ale aby som bol spravodlivý, raz mi telefón spadol z asi polmetrovej výšky na asfalt. Mám podozrenie, že vtedy odišiel ten displej. Zaujímavá je však jedna vec. Moje predchádzajúce telefóny mi takto padali bežne, a ani z jedným z nich to ani nehlo. Znamená to klesajúcu kvalitu výroby?

 Ale aby sme sa nevenovali len tej zlej stránke veci, napíšem aj o veciach ktoré sa mi na telefóne páčia.

 Prvým z nich je dizajn. Pôvodne som mal v pláne K700i, ale keď sme ho kupovali, predajcovi akurát došli prvé kusy Z520i, a tak mi ho ihneď ukázal. Telefón sa mi páčil na prvý pohľad, bielu mám rád (hádajte prečo?). I keď „véčko“ som pôvodne nemal v pláne, a odrádzala ma aj absencia rádia a menšia pamäť, nakoniec som sa pre telefón rozhodol. A aj keď u mňa sú pri mobiloch na prvom mieste viac-menej funkcie, aj dizajn je dôležitý. A tu dosť zavážil. A tak biele véčko plní aj funkciu imidžového doplnku.

SkryťVypnúť reklamu

 Druhým je foťák. Áno, ten čierny kus plastu bez optiky. Veľa ľudí sa k foťákom v mobiloch stavia dosť skepticky, a patril som medzi nich aj ja. Kým som nevidel fotky z K750i. Foťák v mojom telefóne má rozlíšenie síce len 640x480, teda VGA, čo nieje nič moc, ale verte mi, na nejaké momentky a tak to celkom stačí. Moja mama má K510i (aj o tom napíšem článok), ktorého foťák má rozlíšenie 1,3 Mpx, a moja fotka tuto na blogu je robená práve ním. Viem, stále to nieje kvalita normálneho digitálu. A ani nebude, kým fotomobili nebudú mať normálnu sklenenú optiku. Ale je to na dobrej ceste.

 Tretí pozitívny moment je displej. TFT LCD, zobrazujúce 65 tis. farieb. K510i má 262 tisíc, a rozdiel síce je cítiť, ale nieje nijak dramatický. A displej je čitateľný aj na slnku. Konečne.

Samuel Kolesár

Samuel Kolesár

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Technicky založený typ. Snažím sa po svete chodiť s otvorenými očami. (na fotke v Mercedese SL) Zoznam autorových rubrík:  AutáPočítačeZo životaTechnikaAuto newsArchitektúraAutá snov-seriálSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu