Webinář o pojištění: Dopravní nehodu nemusíte zavinit a přesto za ni můžete být zodpovědní

Písmo: A- | A+

Tuto neděli jsem moderoval nekomerční webinář, ve kterém se rozebírala situace Reného Mládenca (35), který si s manželkou vyrazí do Vysokých Tater a při výjezdu na hlavní cestu do nich narazí nepřiměřeně rychle jedoucí vozidlo.

Popis nehody:
René s manželkou sú pripútaní, majú airbagy a dobre poistené vozidlo, ktoré kúpili nové. Okrem PZP má vozidlo plné havarijné poistenie so spoluúčasťou 5%, min. 100 € z každej škody a pripoistenie GAP, ktoré kryje aj spoluúčasť v havarijnom poistení. Poistka obsahuje aj asistenčné služby.
V neprehľadnej zákrute vychádzajú z bočnej cesty na hlavnú, po ktorej sa spoza zorného uhla Reného rúti rýchlosťou 160 km/h Škoda Superb. Zrážke sa nedá zabrániť. Vodič Superbu Kajetán Kaskadér nie je pripútaný a má vypnutý airbag, auto urobí niekoľko kotrmelcov a po 50 metroch skončí v poli. Kajetán vyletí z auta. Neprežije. René a Júlia obídu relatívne dobre. Okoloidúci svedkovia volajú záchranku a políciu. Obidve autá sú úplne zničené. Takmer súčasne s políciou sa objaví odťahové vozidlo "lovca nehôd". René a Júlia sú v šoku, ale René stihne zavolať asistenčnú službu havarijnej poisťovne. Policajti prisúdia 100% - nú vinu za spôsobenie dopravnej nehody Renému, ktorý nedal prednosť v jazde vozidlu idúcemu po hlavnej ceste. Ani po znaleckom dokazovaní nezohľadnia vysoké prekročenie rýchlosti Kajetána. René je zodpovedný a stíhaný ako škodca dopravnej nehody.

Obsah videa:
3:51​ Zažili ste s klientmi takýto prípad?
5:50​ Čo všetko bude poisťovňa platiť?
7:50​ Kto je "lovec nehôd" a čo s ním? Ako pomôžu asistenčné služby?
15:00​ Treba si uvedomiť: PZP má veľmi široké krytie. Zásada: Ak oznámite škodu včas (do 15 dní) a máte poistenie, nič neplaťte! Všetky faktúry odovzdajte poisťovni! Poisťovňa platí priamo poškodenému.
26:24​ Čo znamená mať "dobre poistené" vozidlo?
33:15​ Ako poisťovňa vypočíta poistné plnenie?
42:11​ Oplatí sa havarijne poistiť aj staršie auto?
46:53​ Výluky z havarijného poistenia.
50:27​ Aká je územná platnosť PZP, Kasko, Gap? Kancelária zelenej karty.
52:50​ Cestovná poistná mapa: Správny postup od A do Z.

☀️ Webinář ve formě podcastu.

Skryť Zatvoriť reklamu