Čo robiť, aby sme sa nezbláznili z inflácie? Máme infláciu riešiť?

Rozhovor s odborníkom: Ako nerobiť zbrklé rozhodnutia? Ako aktuálne ideálne investovať?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Otázky zodpovedané v texte:

  • Ako by som sa mal postaviť k hroziacej inflácii?

  • Ako pri tom nerobiť zbrklé rozhodnutia?

  • Vysporiada sa človek, ktorý sa inflácie nebojí, sa s infláciou finálne lepšie, než človek, ktorý sa stresuje?

  • Sú pre nás užitočné rady našich rodičov alebo dnes riešime svoj život a finančnú situáciu inými nástrojmi, než mali k dispozícii oni?

  • Čo by sme mali čítať a študovať?

Rozprával som sa s investorom, analytikom a youtuberom Martinom Babockým.

Ak chcete vedieť viac, pozrite si rozhovor s Martinom na videu. Dozviete sa odpovede na: Ako by sme sa mali postaviť k aktuálnej a hroziacej budúcej inflácii? Čo môže proti výraznej inflácii robiť obyčajný človek? Nehrozí pri aktuálnej inflácii, že sa niektorí ľudia snažia zbrkle investovať a naopak stratia, lebo kvôli vysokej inflácii idú to zvýšeného rizika? Čo robíš, aby si nerobil zbrklé rozhodnutia? Aké "dobré" možnosti sa ponúkajú? V diskusii Investovať môže každý sme navrhovali ľuďom, ktorí investovať nevedia, zaujímať sa o fondy kopírujúce index MSCI World. Momentálnu infláciu asi neprekonajú, ale nemali by stratiť - súhlasíš? Koľko dobrých ciest existuje? Ako sa môžeme postaviť k vojne? Nenastáva po vojnách progres? Myslíš, že človek, ktorý sa inflácie nebojí, sa s ňou finálne vysporiada lepšie, než človek, ktorý sa z nej stresuje? Zabíja strach myslenie? Je niekto, komu inflácia vyhovuje? Je aktuálna inflácia aj šanca niečo sa naučiť? Budeme riešiť veci rýchlejšie? Veríš v ekonomický rozvoj EÚ po vojne? Nebude pôsobiť protiinflačne presúvanie nových vytlačených peňazí do budovania Ukrajiny? Aké sú podmienky povojnového rozvoja Ukrajiny? Máme dôvod si sťažovať? Je dnešná životná úroveň Slovákov lepšia, než pred dvadsiatimi rokmi? Sú pre nás užitočné rady našich rodičov alebo dnes riešime svoj život a finančnú situáciu inými nástrojmi, než mali k dispozícii oni? Prečo je dôležitých prvých 10 rokov produktívneho veku človeka? Aký podiel na aktuálnej inflácii odhaduješ, má agresia Ruska? Veríš, že centrálne banky a ECB budú robiť dobré kroky? Koná správne Česká národní banka alebo môžeme byť radi, že máme ECB? Budeme sa cítiť lepšie, keď toto všetko zvládneme? Niečo ako: "ani covid, ani Putin nás nedokáže poraziť"? Aké informačné zdroje v češtine alebo slovenčine môžu študovať obyčajní ľudia? Akú výšku inflácie odhaduješ na konci tohoto roku? Na začiatku apríla si mal video, v ktorom si popisoval, ako sa niektorí ľudia stresujú, keď majú úver a snažia sa o splatiť s predstihom, čo považuješ za chybu. Povedz viac, prosím. Odporúčaš aktuálne investovať do nehnuteľností? Je reálna stagflácia? Tvoj názor na euro a jeho stabilitu? Ako aktuálne ideálne investovať? Aké časové obdobie histórie študovať? Čo čítaš a študuješ? Investovanie versus trading.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Ako by som sa mal postaviť k hroziacej inflácii?

S otvorenou mysľou a s vedomím, že inflácia sa z času na čas v histórii na trhoch vyskytuje.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  711
  •  | 
  • Páči sa:  686x

Zájmy: square dancing (jsem caller), akvaristika, zoologie, archeologie, cestování, fotografování. Doma mám 30 menších akvárií, ženu a tři dcery. Moje firma organizuje na Slovensku soutěž finančních produktů s názvem Zlatá minca. Také jsem vytvořil diskusní FB skupinu, ve které se kdokoli může zeptat na cokoli ohledně slovenských bank, pojišťoven a investování (ikonka níže). Zoznam autorových rubrík:  AkvaristikaAlexandra & DanielkaCestováníFilmy, které mě zaujalyKnihy, které mě zaujalyHudba, která se mi líbíSpolečenské hryFilatelieSQUARE DANCEHistorie, archeologie, evolucePřírodaZoologieZuzkaZlatá mincaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu