reklama

Ako si Matovič za jeden rok pochoval kariéru

Pomaly, ale isto sa blížime ku koncu koaličnej krízy. Už odstúpili šiesti ministri, a je len na Igorovi Matovičovi ako sa zachová.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Máme už niečo vyše roka od volieb a prvý rok vlády nám tiež utiekol ako voda. Namiesto darčeku, v podobe nejakej peknej a pozitívnej rekapitulácie, tu máme koaličnú krízu, ktorá zatiaľ ešte nie je úplne vyriešená. Rok Matovičovej vlády ukázal veľa. Odkryl veľa chýb, ale priniesol aj mnoho pozitívnych správ. Spolu s vládou sme prežili kauzu diplomoviek, zvládnutú prvú vlnu pandémie, reformy v justícii, plošné testovania, transparentné vypočúvanie kandidátov na špeciálneho a generálneho prokurátora, spustenie očkovania, nákup Sputniku a v neposlednom rade vyostrené vzťahy medzi koaličnými partnermi, ktoré sú na vrchole.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Opakujem to často. Igor Matovič mal tendenciu a predpoklady stať sa „premiérom zmeny“. Pokazila mu to však jeho povaha. Neustále byť všade a pri všetkom, zasahovať do vecí, ktorým veľmi nerozumie, nepočúvať druhých, a mnohé ďalšie vlastnosti ukázali, že nie je schopný viesť krajinu. Postava opozičného politika mu z jeho podvedomia nevyprchala. Tak ako ho jeho aktivita vyniesla na vrchol, tak ho aj raketovým tempom zosadila. On sa ale necíti byť za to vinný. Z toho, ako to tu vyzerá a v akom stave sa nachádza, obviňuje iných. Skutočná sebareflexia žiaľ chýba. Viesť vládu a krajinu je mimoriadne náročné, a vyžaduje si veľkú dávku trpezlivosti a zodpovednosti. Nie je preto hanbou si priznať pochybenie.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Vláda Igora Matoviča sa po roku musí pasovať s koaličnou krízou. A nie je od jej vyriešenia ďaleko. Jediná vec, ktorá rozlúskne celý problém je demisia Matoviča. Nepochybne bol Igor Matovič premiérom počas ťažkého obdobia. Za normálnych okolností by odišiel s akou takou cťou. Teraz to tak nebude. Odíde s hanbou a neúspechom. Viac ako sebe, môže ale uškodiť svojej strane. V budúcnosti, ak by sa po nových voľbách opäť tvorila nejaká podobná koalícia, by sa OĽaNO nemuselo ani stať súčasťou koalície, pretože Igor Matovič. Jasné. Asi to nie je veľmi pravdepodobné, ale minimálne sa na OĽaNO pod vedením Igora Matoviča, budú iné strany pozerať opatrnejšie.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

A čo sám Matovič? Ten bude rád, keď sa vôbec dostane do parlamentu. Možno to zo Slovenskom naozaj myslel dobre, nepochybujem, ale problémovou komunikáciou a ustavičnými konfliktami si svoju kariéru predsedu vlády či pozície ministra zničil.

Sebastián Lukáš Šedo

Sebastián Lukáš Šedo

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  56x

Študujem sociálnu antropológiu na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského. Popri štúdiu aktívne sledujem vývoj politiky na Slovensku ale aj vo svete, zaujímam sa o spoločenské problémy v našej krajine a nevyhnem sa ani štúdiu histórie. Rád čítam odbornú literatúru, ale nepohŕdnem ani skvelým románom. K mojim záľubám patrí beh, filmy či písanie. Zoznam autorových rubrík:  ŠkolstvoMatovičova vládaZahraničieIgor MatovičSpoločnosťPolitikaNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu