Aktuálny presný čas: 2,5 minúty do uvedomenia si dôležitosti času

Počujete to? ... Počujete to plynutie času? Plynutie času má rôzne podoby a vydáva rôzne zvuky. Tikot hodín, kvapkanie vody z vodovodného kohútika, hluk áut na ulici, hudba z rádia ... to všetko sú zvuky plynutia času, to všetko sú zvuky života. Každý z nás je súčasťou tohto hluku. Imaginárna sekundová ručička neúprosne odmeriava dobu nášho pobytu na tomto svete, no jej hlas mnohí ľudia nepočujú dostatčne silno na to, aby si uvedomili, aký je dôležitý. To ako dlho bude náš život trvať síce nevieme, no je isté, že každou sekundou je táto nepoznaná doba kratšia a kratšia. Bola by teda škoda premrhať ju pasivitou a zbytočnosťami.

Písmo: A- | A+

Čas je nepochybne vzácny a je dobré ak ho využívame zmysluplne a naplňujúco. Keď sme už pri tom, vyžili ste dnes svoj deň zmysluplne? Ak ste odpovedali áno - výborne, len tak ďalej. Ak ste odpovedali nie, potom je na mieste položiť si otázky:

  • Prečo som dnes robil, to čo som dnes robil?

  • Skutočne som musel všetky dnešné činnosti robiť alebo si len myslím, že som ich robiť musel?

  • Musel som ísť zaplatiť ten účet do banky osobne alebo som mohol tú záležitosť za pár sekúnd vyriešíť z domu cez internet banking?

Že nemáte internet banking? A myslíte, že by bolo dobré ho mať? Čo tak sa dnes alebo zajtra informovať o tejto možnosti v banke? Nemusíte tam ísť osobne. Stačí napísať e-mail s otázkou na zákaznícku linku alebo tam jednoducho zavolať. Chcete predsa šetriť váš vzácny čas, či nie?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To je len jeden z nápadov, ako ako žiť efektívnejšie. Určite prídete aj na ďalšie. Nezabúdajte na to, že je to váš čas. Vy o ňom rozhodujete. Vy ste pánom svojich sekúnd, hodín a dní na tomto svete.

Možno si to ešte celkom neuvedomujete, ale vaša imaginárna sekundová od teraz tiká o niečo hlasnejšie. To či tento zvuk zanikne v rutine koľají predchádzajúcich návykov alebo si tento tikot budete uvedomovať stále viac a viac a konať podľa toho, závisí len a len na vás.

Existujú tisíce spôsobov, ako zabiť čas, ale žiadny, ako ho vzkriesiť. (Albert Einstein)

Sebastián Žiška

Sebastián Žiška

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kouč osobného rozvoja a milovník dobrého jedla, viac na osobných stránkach www.sebastianziska.sk a www.i-potraviny.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu