Vystrčte hlavu z davu a ocitnete sa v oblakoch

Sadni si poriadne! Nehrb sa! Ty sa vôbec nesústredíš! Dávaj pozor! ... . Hovoria vám niečo tieto vety? Príkazy a zákazy sa na nás valia celý život zo všetkých strán. Ako malí ľudia sme od veľkých ľudí v detstve často počúvali, čo máme a čo nemáme robiť. Veľkí ľudia mali v čase nášho detstva toho viac za sebou, a tak riadiť sa ich radami malo určite pre nás veľký zmysel. Dni a roky sa míňali a my sme sa časom stali tiež veľkými ľuďmi. Niektoré rady veľkých ľudí z nášho detstva sme uplatnili, iné nie. Podstatné v tomto prípade však je, že sme sa naučili žiť v systéme plnom rôznych pravidiel.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Niektoré pravidlá dodržiavať musíme, iné dodržiavať chceme. Niektoré pravidlá vymyslela spoločnosť, iné pravidlá sme si vymysleli my sami, častokrát po vzore svojho okolia. O tom koľko zaplatíme na dani z príjmu rozhodol parlament a vláda, o tom koľko preplatíme na spotrebnom úvere rozhodujeme my sami pri podpise zmluvy so splátkovou spoločnosťou. Tieto naše rozhodnutia sú pre nás častokrát "osudové". Veľký človek si ani po mnohých skúsenostiach a poučeniach života nevie vždy uvedomiť dôsledky svojho konania v budúcnosti. Veď pri podpise tej zmluvy som tie peniaze tak potreboval. A iná možnosť nebola!!!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Určite nebola?

Ste si tým istý?

Koľko ďalších možností ste vyskúšali?

Ani jednu okrem tejto? No to je veľká škoda! Práve ste si vytvorili nové nekompromisné pravidlo mesačnej splátky na nasledujúce roky. Podobných príkladov neuvážených rozhodnutí by sa dalo nájsť určite omnoho viac. Hovoríte, že takto to rieši väčšina ľudí? Ale veľkí ľudia predsa vedia, že to čo robí väčšina nemusí byťvždy správne. Alebo nie?

Niekedy sa neviem zbaviť pocitu, že konanie väčšiny ľudí sa riadi konaním väčšiny ďalších ľudí. Povedané jednoduchšie: mnohí z nás sa chovajú stádovito. Tak sa väčšina prispôsobuje väčšine. Na svoje individuálne potreby zabúdame alebo ich potláčame. A jedného dňa sa zobudíme so zvláštnym pocitom, že nevieme ani presne, čo chce okolie a čo chceme my. Uvedomujeme si len jediné: život, ktorý žijeme nám nedáva zmysel a nenapĺňa nás. Ako to zmeniť?

SkryťVypnúť reklamu

Skúste sa trochu zasnívať a položiť si "kacírske" otázky: Keby som si mohol vybrať život, po akom v hĺbke svojho srdca túžim, aký by bol? Kým by som bol? Kde by som žil? Ako by vyzeral môj bežný deň? S kým by som sa stretával? Býval by som v dome alebo v byte? Choďte do úplných podrobností a nevpustite do svojich predstáv žiadne obmedzenia ...

Všetci snívajú, no nie každý rovnako. Tí, čo snívajú v noci, v zaprášených zákutiach mysle, sa prebudia a zistia, že všetko bola iba márnosť. Tí, čo snívajú cez deň, sú však nebezpeční, pretože dokážu svoje bdelé sny uskutočniť a pretvárať tak skutočnosť.

SkryťVypnúť reklamu

(T.E. Lawrence)

Sebastián Žiška

Sebastián Žiška

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kouč osobného rozvoja a milovník dobrého jedla, viac na osobných stránkach www.sebastianziska.sk a www.i-potraviny.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu