Babka s nami vybabrala...

Človek zažíva vo svojom živote šťastné a veselé chvíle, ale zároveň aj smutné okamihy, ktoré v ňom zanechajú spomienky, ktoré sa nedajú vrátiť. Bude to znieť síce ako klišé, ale tento článok je o tom, čo každý určite prežil (alebo ešte len prežije) a patrí to k životu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Babka je v živote každého človeka dôležitá osôbka, ktorú mnohí častokrát ani nemajú kedy spoznať. Ja som toto šťastie mal a popravde som tomu rád, pretože som si s ňou užil veľa srandy. Kedykoľvek som tam zašiel, tak sa vyskytlo niečo, čím dokázala rozosmiať, dokonca aj vtedy, keď sa doma s dedkom nerozprávali.

Chodieval som tam odmalička...keď som chodieval na základku, tak som tam jedával (a nielen vtedy:), robil si úlohy, hrávali sme spolu karty a bavili sa na rôzne témy, postupom času aj na viac či menej vážne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ťažko si spomínať na nejaký konkrétny okamih, ale je toho určite veľa...prežívala s každým (nielen so mnou) každý úspech, či neúspech. V posledných rokoch premýšľala nad každou skúškou, ktorú som robil a čo sa deje vo všeobecnosti. Vyhrala svoj vlastný boj s nepríjemnou civilizačnou chorobou. I keď sa potom stiahla do úzadia a prestala chodievať von, lebo sa jej ťažšie chodilo, napriek tomu mala svoje záľuby - asi jej najväčšou bolo čítanie bulváru:). Vychovala mnoho detí ako bývala učiteľka a mala veru rázne metódy, ale postupom času aj v tomto trochu povolila.

Moja posledná návšteva u nej bola ostatný utorok, čo som rád, že som sa tam zastavil, tak som ju mal možnosť vidieť v podstate naposledy, i keď už sa necítila dobre a sama vedela, že nebude dlho trvať, kým príde ten okamih...a sama to chcela.

SkryťVypnúť reklamu

Viem, je to normálne a musí sa to raz stať, ale nikdy to nie je ľahké, obzvlášť, ak máte niekoho rád, kto je Vám blízky a radi s ním trávite chvíle. Je to kolobeh života, ale najradšej by ste boli, aby tu boli niektorí ľudia večne a nikdy neodišli, ale nedá sa to.

Dnes je ten deň, kedy naozaj pomerne nečakane a rýchlo odišla a nikdy sa nevráti. Nemala to ľahké, ale splnilo sa jej to, čo aj mne sama povedala, že si už želá - odísť tam hore (preto aj ten názov). Bolia ma už oči, a nielen to po tom, čo mi za celý deň vyšli na povrch očí slzy, keď odišiel človek, ktorý zanechal po sebe mnoho spomienok a zážitkov...

SkryťVypnúť reklamu

Prichádza mi na rozum snáď už iba jediné...ďakujem, že si tu bola a nech sa ti darí aj tam hore.

Juraj Šebo

Juraj Šebo

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek, ktorý má rád veľmi veľa...svojím písaním chcem aspoň trošku priblížiť svoje zážitky, názory - možno neobyčajné, možno banality... Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáčo oči videli, uši počuli a ..stalo sa vo vlakuSúkromnéErasmák a Bolognazistené z TV alebo kde bolo ..školoviny

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu