Detská fantázia a výhovorky...stalo sa

Výchova detí patrí medzi tie najzodpovednejšie a najťažšie veci, ktoré môže človek v živote robiť, resp. sa snažiť robiť, lebo nie vždy to musí vyjsť. Je to veľmi dlhá cesta, kým sa stane z takého miniatúrneho človiečika života schopný jedinec, ktorý sa dokáže postarať sám o seba, a to ešte musí podliehať výchove, ktorá je neraz náročná...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Obrázok blogu

...avšak na tejto ceste si rodičia a ich príbuzní ľudia, ktorí prichádzajú do kontaktu s tými človiečikmi užijú aj kopec srandy a neskutočných "heftov". Nebudem vôbec klamať, ak napíšem, že každý si prejde niečím podobným a každý zažije niečo zábavné - či už keď ten malý tvor niečo urobí alebo povie.

Pôvodne som chcel tento článoček urobiť krátky len s postrehom, čo sa mi dnes podarilo začuť od jedného z mojich dvoch synovcov (mimochodom od toho staršieho), ktorý má okolo 4 a pol roka. Avšak som zistil, že sa začínam opäť príliš rozpisovať, tak radšej ostanem pri svojom pôvodnom úmysle a budem sa snažiť to opísať pomerne stručne a jasne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bolo niečo po šiestej hodine, keď som prišiel krátko predtým zo školy a obaja malí "zúrivci" ako ich zvykne neformálne volať ich mama (mimochodom moja sestra) boli u nás. Ako zvyčajne sa bláznili, no na staršieho zas prišla slabšia chvíľka, keď sa mu už nechcelo u nás ostať a chcel ísť domov - avšak s mamou a tá sa teda domov ešte nechystala, tak začal byť absolútne bez nálady a tváril sa vrcholne znechutene, čo mu ide skutočne dokonale a tvrdil urputne, že je unavený - značne to dával aj najavo:).

Na chvíľu som s ním bol sám, a tak som sa ho opýtal, že či sa mu už u nás nepáči - nič iné som v tej chvíli ani nemohol očakávať ako odmietavú odpoveď. Tak som sa ho opýtal, že načo sa tak ponáhľa domov, čo má také súrne na robote.

SkryťVypnúť reklamu

V tom prišlo, pre neho neskôr osudné, priznanie, že "musííí ísť domov na počííítač, lebo sa musíí naučit hrat jednu hru (, ktorú má v poslednom čase veľmi obľúbenú - popravde nemám tušenia, čo je to za hru) a musí trééénovať a potom sa musí ete učiť (som veľmi zvedavý ako ho to bude baviť, keď to bude musieť robiť a nie teraz, keď to robia pre zábavu v škôlke:).

Takto samotne to ani neznie tak srandovne ako to on povedal, určite by to bolo lepšie ako video...a ešte aby som doplnil, prečo jeho výrok bol pre neho osudný? - iba pre to, že sa to dozvedela mama a bolo jasné, prečo je bez nálady a chce ísť domov...a tým sa jeho naštvanosť ešte zvýšila, dokonca prerástla v hlukovú kulisu so slaným postrekom z očí.

Juraj Šebo

Juraj Šebo

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek, ktorý má rád veľmi veľa...svojím písaním chcem aspoň trošku priblížiť svoje zážitky, názory - možno neobyčajné, možno banality... Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáčo oči videli, uši počuli a ..stalo sa vo vlakuSúkromnéErasmák a Bolognazistené z TV alebo kde bolo ..školoviny

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu