reklama

Francúzska vláda neodporúča francúzskym spoločnostiam utekať z Ruska.

Emmanuel Macron prijal v piatok zástupcov 15 veľkých spoločností. Žiadna z nich zatiaľ nespálila mosty s Moskvou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron odporučil veľkým spoločnostiam pôsobiacim v Rusku, aby sa z krajiny veľmi neponáhľali, píše denník Le Figaro. s odkazom na účastníkov zasadnutia v Elyzejskom paláci. [1]

     Podľa získaných informácií sa v piatok ráno konala v Elyzejskom paláci tajná schôdza, na ktorej sa okrem Emanuela Macrona, Bruna Le Maire (ekonomika a financie), Agnés Pannier-Runacher (priemysel) a Juliena Denormandie (poľnohospodárstvo), zúčastnili zástupcovia 15 spoločností, pôsobiacich v Rusku. Podľa novín ide o vedúcu francúzsku banku Societé Génerale, energetickú a plynárenskú spoločnosť Engie, leteckú spoločnosť Airbus, prevádzkovateľa vesmírnych staníc Arianespace, obchodnú spoločnosť Auchan, potravinársku spoločnosť Danone a ďalších.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

     Na tomto stretnutí Macron poznamenal, že Francúzsko bude naďalej zavádzať sankcie voči Rusku spoločne s EÚ a USA, ale odporučil, aby sa z ruského trhu príliš rýchlo nesťahovali.

     "Pripomenuli nám, že každá spoločnosť má právo samostatne definovať svoju stratégiu na ruskom trhu, ale minister hospodárstva a financií Bruno Le Maire povedal, že nateraz je lepšie pozastaviť podnikanie, než rýchlo opustiť krajinu.“

     Silné spojenia medzi Ruskom a Francúzskom – ako kultúrne tak aj ekonomické – sú pre spoločnosti silným impulzom, aby sa zdržali „unáhlených rozhodnutí“ – pripomína článok.

     Francúzska potravinová spoločnosť Danone ešte 2. marca oznámila, že nemá v úmysle ruský trh opustiť. Ako sa vyjadrili v tlačovom oddelení spoločnosti, v dnešnej dobe sú jej prioritami bezpečnosť pracovníkov a plynulosť pokračovania biznisu. V súčasnej dobe si spoločnosť kladie za úlohu hlavne poskytovať spotrebiteľom.

SkryťVypnúť reklamu
reklama


[1] https://www.lefigaro.fr/societes/pourquoi-les-entreprises-francaises-restent-en-russie-20220304

 

Martin SEDLAR

Martin SEDLAR

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  60x

...snazim sa sledovat dianie vo svete priamo, nie sprostredkovane. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu