Pukajúce piliere dokonalej strany sú ako Keliška, strach zaháňajú ako deti.

Po správe z rádia mi mozog spontánne predhodil Kelišovú a jej nezabudnuteľné scény. Ikony smeru sa správajú detto.

Pukajúce piliere dokonalej strany sú ako Keliška, strach zaháňajú ako deti.
Jean-Bedel Bokassa was military ruler of the Central African Republic from January 1966 and Emperor from 1976 to his overthrow on December 4, 1976. Modelling himself on Napoleon Bonaparte, his lavish coronation is rumored to have cost 20 million US dollars; no foreign dignataries attended the event. (Photo by Richard Melloul/Sygma/Sygma via Getty Images)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ako inak si vysvetliť počin doteraz neohroziteľného predsedu najsociálnejšej a najdokonalejšej politickej strany všetkých čias ( alebo Mečiar bol dokonalejší ? ), ktorý vykonal na neho nezvyčajný počin. Listom oslovil lídrov Európskych štátov so sťažnosťou na všetko a všetkých vo výkone moci a spravodlivosti na Slovensku. Keby bolo v liste možné dvihnúť ruky k nebu ako zdôraznenie obsahu, fico ich má po oblaky. Vraj je ohrozená demokracia, právny štát sa rozkladá a poctivú opozíciu brutálne trestá. Nie orbán, ale Slovensko je otlakom EÚ. Nepomýlil si svetové strany ? dankov otvorený a "rektoskopický" list lavrovovi išiel opačným smerom a doteraz obidvaja pľuli na Západ.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako buldozér sa mi tlačí pred oči Kelišová ( všetci vieme o koho ide ) v momentoch, keď beží na faru referovať o zmene ženícha. Omnoho je výstižnejší moment, keď ju trafia šípky a namieri si to kde ? Samozrejme do lona cirkvi, bezpečia, na faru. Natočil niekedy niekto niečo dokonalejšie ?

Nespravodlivo ranená Kelišová uteká do bezpečia matky cirkvi, k Otíkovi.
Nespravodlivo ranená Kelišová uteká do bezpečia matky cirkvi, k Otíkovi. 

Cíti sa byť dotknutý obdobne ako šípkami alebo zmenou ženícha dotknutá a "zranená" Kelišová, nebom poverená dohľadom nad spravodlivým chodom sveta, že si niekto dovolil spochybniť, ba dokonca pokúsiť sa potrestať jeho počiny. Ako by to inak mohlo byť, obvinenia sú vymyslené a konajú sa politické procesy. Nebodaj sa hodlá zaradiť do šíku k páterovi Gojdičovi a jeho dvom spoluobvineným kňazom, Vojtaššákom a Buzalkom ?

SkryťVypnúť reklamu

No uznajme, kde inde a komu sa ešte vôbec dá sťažovať ak horí pod zadkom ? Vraj v hľadáčiku je aj Ursula von der Leyen ( ďalej len Ursula ). Hnusní byrokrati z Bruselu už nie sú až takí hnusní ! Predstavujem si ( ako stále zasnená Anna zo zeleného domu ), ako si Ursula zavolá do Bruselu Hegera. Ten sa dostaví na paškál ( alebo ak chcete na ferheľ ) s telefónnym zoznamom v gatiach, dúfajúc, že výprask prebehne na stredovekom dereši. Podľa opozície tam totiž smerujeme...

Slovanský ( neverím tomu, má bližšie k Džingischánovi a Bokassovi - na titulnej fotke je jeho korunovácia za cisára ), mechom udretý veľký brat, zrejme nepomôže. Nepoľutuje a nezdá sa ani to, že by aspoň varovný prst zdvihol adresne. Všeobecne to už urobil. Má priveľa starostí s májovým prejavom. Kto vie, či si vie dať dohromady súvislosti a vôbec, či vie, čo je to opozícia. Tá v rusku, ktorá len sporadicky mohla vystrkovať rožky, už vymrela tak dávno, že pokojne mohol na tento fenomén zabudnúť. Postavil ich do pozície zradcov, podlých psov, hodných iba do hrobu. Nepriateľ je iný fenomén, s tým sa dá existovať. To je filozofia vraždiaceho monštra z kgb a fsb.

SkryťVypnúť reklamu

Že u nás má početný fanklub, zrejme ho momentálne veľmi nezaujíma. Sme na čiernej listine. Okrem naplnenia obsahu "prejavu k národu" pravdou aspoň v tom zmysle, že deviaty máj je deviateho mája, má zjavný problém aj sám so sebou. Viď video nižšie.

https://twitter.com/maxseddon/status/1517046534113792001?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1517132397959077888%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es3_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.topky.sk%2Fcl%2F11%2F2300515%2FVIDEO-prizivuje-spekulacie-o-Putinovom-zdravi--Dokaz--ze-trpi-vaznym-ochorenim--

Pevne zatlačený do kresla, hlava dole, ruka zašprajcovaná a aj tak sa palec divne hýbe, noha poslúchať nechce. Tvár mierne opuchnutá. Nie som doktor, ale toto nie je kóšer. Píšu o tom aj zasvätenejší pozorovatelia v článku :

SkryťVypnúť reklamu

https://www.topky.sk/cl/11/2300515/VIDEO-prizivuje-spekulacie-o-Putinovom-zdravi--Dokaz--ze-trpi-vaznym-ochorenim--

Ak sa raz spravodlivosť unaví natoľko, že si sadne na tento 30 rokov systematicky okrádaný národ ( niektorí to nikdy nezistia, pretože si nevedia dať veci do súvislostí, sú odkázaní na to, čo im kto povie a čo povedala suseda ) a všetci, ktorí niesli igelitky do hotela, aby dostali mizerný podpis na žiadosť o dotácie z EÚ, raz prehovoria. Prehovoria aj tí, ktorí od skorumpovaných úradníkov dostávali ponuky na zakladanie s.r.o. s majoritným podielom úradníkov, zase oproti podpisu do toho správneho políčka. Zisky sa pochopiteľne poslušne odvádzali "do centrály". Svedecké výpovede budú trvať mesiace. Stane sa to len v prípade ich beztrestnosti ( preukázateľne korumpovali, hoci to bolo vynútené neporovnateľne skorumpovanejšími úradníkmi ) a istoty, že pisatelia listov EÚ lídrom budú môcť písať listy leda ak z Leopoldova domov.

PS :

  1. Aj tí sa budú mať lepšie, ktorí pôjdu do ulíc obhajovať Fica a Kaliňáka, ak títo dvaja zaplatia za spáchané zločiny a ukradnuté peniaze sa aspoň čiastočne vrátia štátu. Počiatek by bol bonus na mariáš.

  2. Všetko, čo je spojené s ruskom, pre mňa nemá hodnotu veľkého písmena.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  627x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme včítane politiky. Pred približne 8 mesiacmi som vymazal svoj blog so 170 článkami. Dal som si prestávku a vraciam sa na stránky SME. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu