Špeciality nemeckého programátora

Kedže som sa dostal do iného pracovného prostredia, rád by som sa s vami podelil o niektoré jeho špecifiká. Väčšina informácií v tomto článku sa zakladá na pravde.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Začnem pracovným nástrojom nemeckého programátora. Tým je – ako inak – klávesnica. Poviete si, čo už môže byť na klávesnici také prevratne iné? Nuž, rozloženie kláves (layout). Nemecké klávesnice nie sú vyrábané tak ako naše – kde je štandardný anglický layout čiernou a slovenký layout červenou. Nemecké klávasnice majú iba nemecký layout:

Obrázok blogu

Ako vidíte, je pekne zvrhlý. Miesto Ctrl je tam Strg, pravý Alt slúži výlučne ako grafický Alt, aby sa dal napísať znak „@“ (Alt Gr + Q) alebo „|“ (Alt Gr + >). Okrem toho je to QWERTZ (viď horný rad kláves) a nie QWERTY, čo ale pre tých, ktorí chodili na slovenský strojopis je Ok, lebo naše písacie stroje to majú tiež tak. Mňa osobne to privádza do šialenstva. Samozrejme aj znaky „nad“ číslicami sú iné, obzvlášť príjemné je, že okrúhle zátvorky sú posunuté o jeden kláves vľavo. Vychytené sú aj názvy navigačných kláves (Ins, Del, Home, End, ...):

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Mimochodom, nemecký programátor nevie o tom, že existujú aj nejaké iné layouty, teda samozrejme ani nepozná spôsob ako ich prepínať. Odvtedy, čo som si doinštaloval slovenský a anglický, tak sa na mňa stále nedôverčivo pozerá, prečo moja klávesnica pod jeho prstami píše také divné znaky.

Email opener:

Obrázok blogu

Nemecký programátor si emaily zo zásady otvára emaily vyššie vyobrazeným nástrojom. Všimnite si najmä nezameniteľný dizajn a ostrú čepeľ noža. Žiadny email nemá šancu ostať neotvorený.

Silent maker:

Obrázok blogu

Na utíšenie davu iných programátorov sa hodí toto sklenené náradíčko. Žial nikdy som ho nevidel v akcii. Ale leží na stole v našej konferenčno/prezentačnej miestnosti...

SkryťVypnúť reklamu

Veľmi pôsobivý je aj výhľad z pracovne nemeckého programátora:

Obrázok blogu


Na fotke je demoštrácia neonacistov (čierne postavy) doprevádzaná policajtami (zelené postavy, hnedé kone). Fotku som urobil 8. 4. 2006 z okna našej kancelárie.

No a čo sa týka obrázka v perexe: vďaka blížiacim sa sviatkom Veľkej Noci (a vďaka marketingu istého mobilného operátora) si môže nemecký programátor, ale aj ja, ako vidno na fotke, vychutnať zlaté veľkonočné zajačiky.

Prajem mokrú a akčnú Veľkú Noc, keby sme sa medzitým nevideli !

Ondrej Seman

Ondrej Seman

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Je to ideálny muž: nefajčí, nepije... neexistuje...BTW: Vyzerá síce na 18, ale zo spoľahlivých zdrojov viem, že má viac...A je to kockáč... Zoznam autorových rubrík:  Z výletovMannheimSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu