Ako stráviť vydarenú dovolenku.

Končí jún, a aj keď to bol zatiaľ len prezlečený november, verím, že prázdniny a dovolenky budú také, aké sme si vysnívali a ako sa na júl a august patrí ... Možno, že práve týchto pár následujúcich, rokmi odpozorovaných situácií, Vám pomôže, aby Vaša dovolenka „nemala chybu“  :

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)
Obrázok blogu

Na letisko si nazabudnite vziať 2-4-6 roličiek priesvitnej fólie. Počet prispôsobte počtu batožiny. Keď sa všetci nahrnú k čekinu, v postupujúcej fronte budete mať času poobehovať všetky kufre fóliou a urobiť z nich nepredyšné múmie. Rovnaký počet si nezabudnite zabaliť aj do kufrov. Je pravdepodobne, že v priebehu dovolenky kufre budete musieť otvoriť a naspäť predsa nemôžu cestovať len tak, holé.

Môžete si obaliť aj sústavu slnečníkov (čo keď v cudzine slnečníky nebudú ?), ale vedzte, že tie budete musieť - s nadávkami na leteckého prepravcu – odniesť do špeciálneho chlievika pre netypicky tvarované batožiny.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nezabudnite seba aj celú rodinu tesne pred bezpečnostnou kontrolou poriadne naliať minerálkou z domu, ako by to bolo naposledy. V lietadle sa potom nebudete nudiť, keďže už od vstupu do lietadla budete hypnotizovať svetielko s pásmi – kedy už môžete použiť WC.

Keď máte pocit, že lietadlo bude meškať - najprv to hlasno a výrazne preberte s manželom a keď sa ten trkvas nebude mať k účinnej náprave, zoberte spravodlivosť do vlastných rúk. Čo na tom, že neviete žiadny cudzí jazyk, stačí, keď sa postavíte k stolíku, kde sedí zamestnankyňa letiska s vysielačkou, opriete sa rukami o stolík a s poklopkávaním prstov ju budete hypnotizovať. Mezitým občas významne pozriete na manžela a ostatných, ktorí by samozrejme nič nevybavili ... uvidíte, že lietadlo onedlho poleti !

Skryť Vypnúť reklamu

Ako náhle zistíte, ktorí sú „Vaši“, družte sa ! Družte sa veľa, družte sa s každým a družte sa hlasno. Či hneď na letisku, alebo v lietadle, po ceste do hotela, pri jedle alebo na pláži. Podeľte sa s tými začiatočníkmi o tom, aké to bolo minule na Kréte a predminule v Egypte, pričom vyzdvihnite Vašu asertivitu a zmysel pre poriadok,  a taktiež,  koľko to stálo. Popíšte priebeh Vašich konfliktov s personálom a sťažností do cestovných kancelárií a uvidíte, budete vítanou ozdobou každého hlúčika, každej spoločnosti.

Keď po ceste autobusom do vysnívaného letoviska budete mať prestávku na toaletu, nenechávajte, prosím, tých nešťastníkov bezcieľne blúdiť po okolí, ale zoberte organizáciu tohoto kolektívneho úkonu do vlastných rúk. Však ste v svojom civilnom živote nejaký manažér a zvládate oveľa iné, vážnejšie situácie ...

Skryť Vypnúť reklamu

Pri prebratí izby sa tvárte neprístupne a nekompromisne, a tvrdo a po našom sa sťažujte, že v izbe nejde elektrika. Čím to bude hlasnejšie, tým viac budú Vašej slovenčine rozumieť. Nech si tie nuly nemyslia, že Vás, svetobežníka, môžu obabrať. Keď Vám poslíček úslužne vsunie kartu do chlievika pri vchode a svetlo sa zasvieti, ubytujte sa.

Pobyt si užívajte podľa svojich predstáv, však ste si za to zaplatili. Hneď ráno nech jeden vyžrebovaný člen rodiny uteká hodiť uteráky na lehátka k hotelovému bazénu. Keby ste išli k moru, každopádne nezabudnite zobrat so sebou do malej igelitky jedlo z hotelových raňajok (desiaty, obeda, olovrantu), ktoré ste „nenápadne“ odložili. Však ste si to zaplatili !

Skryť Vypnúť reklamu

Na pláži sa v žiadnom prípade nepozerajte na ostatných, prípadne nezisťujte, čo je v danej krajine zvykom. Vy ste predsa rovnocenný člen európskej únie a už sa 20 rokov opalujete hore bez, tak svoje zvyky nebudete meniť. Vyhrňte si zadnú časť plaviek do polohy „tango“, čím dáte na odiv aj ostatným vytetovaný nápis FRANTA a palmu, ktorej sice - cez isté 20 ročné zmeny na tele - nie je vidieť kmeň, ale hlavne, že Vám je dobre a budete super opálená.

Pokiaľ cez obed prídete do hotelovej reštaurácie a ľudia sa vám zdajú takí spomalení, infiltrujte sa pod nejakou zamienkou alebo aj bez záminky do prednej pozície. Chcete byť predsa najviac opálení z celého zájazdu a slnko nepočká.

Využite všetky možnosti, ktoré Vám zaplatené menu alebo all inclusive ponúka. Čo na tom, že budete mať na tanieri horu neidentifikovateľnej zmesi. Keď dávajú, ber !

Na záver Vám prajem krásne prežitie dovolenky a prázdnin J

Svetlana Semančáková

Svetlana Semančáková

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

„Myslím, že Bůh při stvoření člověka poněkud přecenil své schopnosti.“ Oscar Wilde Zoznam autorových rubrík:  Niečo vo mneFotovýletySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu