[Manifesto] o vzdelávaní. Spravíme to realitou na školách?

Zajtra začína nový školský rok. Zažijú žiaci a učitelia nejakú zmenu? Prečítajte si jednostranové manifesto od obyčajných slovákov, ktorým záleží na tom kam smeruje naše školstvo. Možno kúsok inšpiruje tých, ktorí vedia, že zmena v slovenských školách je nevyhnutná. Tu je naše NGLSácke "prečo", prečo je zmena potrebná a je to zároveň základná filozofia, o ktorú sa (možno) môžu odvážni iniciátori zmien oprieť.

Písmo: A- | A+

#NGLS Manifesto o vzdelávaní - otvor priamo na Slideshare .

P.S.: Hlavnou motiváciou pre vytvorenie NGLS manifesta o vzdelávaní bola minuloročná kauza planéty vedomostí. Bola som šokovaná (milo), koľko ohlasov mal blog [Výzva] Slovensko vytvorme si Planétu vedomostí 2.0, keď sa viac ako 100 Slovákov prihlásilo, že chce pridať ruku k dielu. Dlhé týždne som strávila na budovaní komunity a spojení dobrovoľníkov. Po niekoľko mesačných diskusiách vyšla na povrch jedna dôležitá vec: nebolo nám jasné prečo. Prečo je potrebná zmena v školstve. Mnohí si mysleli, že prepísanie existujúcich učebníc do powerpointu je riešením...Práve toto nečakané odklonenie sa od "kurzu plavby" ma nakoplo usporiadať NGLS konferenciu o vzdelávaní. Stretli sme so svetovými odborníkmi (napr. Prof. Sugata Mitra bol na Slovensku po prvýkrát), rozprávali sme sa o tom kam smeruje vzdelávanie a zbierali inšpiráciu na vytvorenie NGLS manifesta o vzdelávaní. Tu je výsledok.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

P.P.S.: Kredit za preklad NGLS manifesta z anglického originálu do slovenčiny ide ľuďom okolo NGLSáka Rasťa Geschwandtnera.

P.P.P.S.: Viac o NGLS manifeste, mená jeho autorov ako aj ďalšie videá nájdete na www.education.ngls.sk

Ivana Sendecka

Ivana Sendecka

Bloger 
  • Počet článkov:  58
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Konzultantka nielen na digitálne stratégie. S vášňou pre celoživotné vzdelávanie.Tweetuje ako @IvanaSendecka. Zakladateľka NGLS. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu