Ako sa naozaj testuje? Povedzme, že dosť zvláštne.

Všetci to už veľmi dobre poznáme. „V pondelok pribudlo 4578 nakazených, to je dvojnásobok od minulého týždňa.“ Každý deň dokola a dokola už skoro dva roky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Stručne povedané, už sme si na to všetci zvykli, nikoho to už nevzrušuje, každý už len mávne rukou alebo len napíše nejaký ten hejt v diskusii na Facebooku.

Pred nejakým časom ma kontaktoval zdravotník, pre mňa blízky človek, ktorý mal tú česť pracovať v odberovom mieste v jednom malom meste v Stredočeskom kraji. Z toho, čo mi tento zdravotník povedal, som ostala slušne povedané, dosť zarazená.

Veľa zdravotníkov si takto privyrába, je to totiž taká dobre platená brigáda, ako by povedal náš najznámejší sexuálny maniak Dominik Feri. Ak by ste o takýto typ práce mali záujem, stačí sa dohodnúť na schôdzke, potykať si, nahodiť americký úsmev a prejsť menším školením. Diplom alebo maturitné vysvedčenie, či naozaj zdravotník ste, od vás nikto žiadať nebude. Vy zas pre zmenu neuvidíte za celý čas pracovnú zmluvu. Tešte sa, získali ste práve prácu snov!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Školiť vás bude dievčina, ktorá pred pol rokom odpovedávala na maturitné otázky v škole. Respirátor nedostanete, musíte si zaobstarať vlastný a pokiaľ máte len ten použitý, nikomu to vadiť nebude, to vôbec nevadí. Hm, jediný komu by to vadiť možno mohlo, budú ľudia, ktorí sa prišli dať otestovať, ale tí predsa nikoho nezaujímajú.

Dievčina vás dokonca naučí aj vyhodnocovať test. Stačí 10 minút alebo 12 minút počkať a máte výsledok. Minúty na odčítanie výsledku si môžete dokonca aj vybrať! Len tak mimochodom, štandardná doba na vyhodnotenie testu je 15 minút.

Ak na teste neuvidíte žiadny výsledok, nevešajte hlavu a nevyhadzujte evidentne poškodený a neplatný test. Stačí naň kvapnúť neznámy roztok a hneď vám vyjde negatívny výsledok. Aké jednoduché!

Skryť Vypnúť reklamu

Vaša šéfka bude hysterická fúria, ktorú keď si vyhľadáte na internete, zistite, že je to bývalá čašníčka. Áno milí čitatelia, testovať vás bude čašníčka a možno o týždeň vám príde trochu povŕtať v nose aj upratovačka, kto vie. K dispozícií na vašom pracovisku vám bude len chemické WC, ale tečúca voda tam samozrejme nebude, však kašlať na hygienu. Koniec hygienokracii! Vaše pracovné prostredie bude priam nádherné s podlahou, ktorú asi tak tri roky nikto neumyl.

A ako bonus na záver, nikto vám za vašu prácu nezaplatí. Môžete sa tešiť aj druhý krát, práve ste zažili skúsenosť na nezaplatenie.

Tento článok nie je konšpirácia, ale je to skúsenosť jedného zdravotníka, ktorý nemá dôvod klamať, keďže sám uvažuje nad podaním sťažnosti na toto inkriminované veselé miesto činu. Nebola by to sťažnosť prvá.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak sa toto deje v jednom odberovom mieste, aká je asi šanca, že sa takéto niečo toleruje aj inde. „Ja som to predsa už dávno vedel!“, budú teraz kričať na celý byt všetci konšpirátori a antivaxeri. Tak napríklad ja som to nevedela. Myslela som si alebo skôr dúfala, že nás testujú naozaj vyškolení zdravotníci a sú zachované všetky hygienické podmienky a štandardy. Áno, bola som naivná. Tie čísla, ktorými nás každý deň kŕmia mainstreamové média sú tak trochu možno niekde inde, ako sa nám to tu niekto snaží predhodiť.  

Ako niekto, kto očkovanie podporuje a snaží sa dodržiavať všetky pravidlá tejto zaujímavej hry, začínam mať taký malý, ale veľmi malý pocit, že z pandémie sa možno stal len jeden špinavý biznis na špinavej podlahe. Kto z neho profituje, môžeme len háďat.

Skryť Vypnúť reklamu

A nám ostatným ostáva len sledovať čísla. Tie nezmyselné a evidentne umelo vytvorené čísla. Ach, tie čísla, ktoré posledné dva roky iba riadia naše pre niekoho evidentne bezvýznamné životy.

Naďa Serafínová

Naďa Serafínová

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  232x

Adiktologička, momentálne žijúca v Prahe. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu