Motivácia je základ pre splnenie cieľu..

.. a nehovorí sa to len tak nadarmo! Viem, o čom hovorím. Po Vianociach som sa rozhodla schudnúť pár kíl. To viete, šalátik, rezníky, koláčiky, dobrotky. Okrem toho som jedávala často a veľké porcie – dokázala som zjesť toľko, ako bežný dospelý človek a mala som len 14 rokov. A na telesnej som necvičila každú druhú hodinu – a tam ako začínali, tak končili pohybové aktivity mojej telesnej schránky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Tak som sa rozhodla začať od základov. Začala som jesť 5 krát denne a menšie porcie, takisto som doma cvičila a oboznamovala sa so všelijakými zdravými alternatívami jedál. Myslíte si, že to bolo jednoduché? Ani náhodou! Prešiel prvý týždeň a bola som príšerne hladná. Rozmýšľala som, že sa vzdám, hovorila som si, že na to nemám a že sa kíl nezbavím.

Moje myšlienky ubrzdila motivácia. A našlo sa ich hneď viac..

Minulé leto som dostala biele kraťasy. Úprimne, vážne som sa v nich necítila dobre, ani len trošku. Pôvodne mali byť trošičku voľné, no ja som ich mala napasované. A zrodila sa motivácia. Schudnúť do kraťasov. A našlo sa viac vecí, do ktorých som potrebovala schudnúť, čiže ďalšie motivácie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

S ďalšou motiváciou prišla moja mama. Povedala, že ak schudne, tak mi kúpi nové plavky. Obrovská motivácia! Vedela, že chcem nové plavky, tak mi zadala cieľ do leta schudnúť na istú váhu. Veľmi ma podporovala. Ciele sa ľahšie plnia, keď vás pri nich niekto podporuje.

Motivácie prišli aj počas chudnutia. Po mesiaci som schudla 4 kilá a bolo to vidieť. Súdim z toho, že každý, kto ma dlhšie nevidel, povedal, aká som zrazu štíhla alebo že výsledky sú skutočne viditeľné. Po troch mesiacoch som bola so sebou veľmi spokojná.

Teraz už cvičím pomenej, aby som toľko nechudla, ale zároveň si udržala líniu. Výhodou cieleného chudnutia neboli len nižšie čísla na váhe, ale aj vyššie sebavedomie. Bývala som utiahnutá a bála som sa všetkého a všetkých. Aj myška, pobehujúca po pivniciach, bola pre mňa väčšia autorita, než za akú som sa považovala ja.

Skryť Vypnúť reklamu

Dá sa povedať, že týmto predsavzatím sa mi zmenil život od základov, pravda k lepšiemu. Motivácie nepomáhajú len pri chudnutí, ale aj pri iných činnostiach, ktoré sa snažíme bezúspešne dosiahnuť. Mojich motivácií pri chudnutí bolo viac než dosť.

Takže celkový výsledok? Kraťase sú mi veľmi voľné, dokonca niektoré veci sme musela vzdať, lebo mi boli moc veľké a bolo nutné kúpiť nové, samozrejme menšie. Takisto mi teraz padnú lepšie veci, ktoré mi boli obtiahnutejšie alebo napasovanejšie. Nehovoriac o vysokom sebavedomí, sebadôvere a lepšej imunite, s ktorou som mávala problémy. 

Odteraz milujem slovo „motivácia“. :) 

Simona Baranová

Simona Baranová

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som 19 ročná študentka 5. ročníka na anglickom bilingválnom gymnáziu. Snažím sa, aby vďaka môjmu písaniu moji čitatelia mali možnosť získať aj pozitívny pohľad na adolescentov a mladých dospelých, nie len negatívny. Rada cestujem, píšem, čítam, kreslím, recitujem a baví ma aj herectvo, čo naznačuje, že som taká umelecká duša. Robím, čo ma baví a prináša mi do života šťastie. Myslím si, že je to tak správne. Nezabúdajte myslieť pozitívne! Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu