Čo znamená reflexná masáž chodidiel?
je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Reflexná masáž chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom ako i oblastiam tela.
Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šľapách chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľape chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.
Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu.
Reflexnou masážou chodidiel možno pôsobenie energie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál priamo na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach i akútnych problémoch.
Reflexná masáž chodidiel je vhodná na:
odstránenie pocitu ťažkých nôh,
ale aj zmiernenie bolesti chrbta, krčnej chrbtice a pliec,
urýchlenie hojenia poúrazových alebo pooperačných stavov,
ako relaxačná masáž pri únave a bolesti nôh,
elimináciu migrén a bolesti hlavy,
zlepšenie funkcie vnútorných orgánov, trávenia a prekrvenia .
Kontraindikácie:
horúčky, infekčné ochorenia ako i zápaly,
plesňové ochorenia nôh,
bradavice,
trombóza,
ochorenie srdca,
cukrovka
osteoporóza,
vysoký krvný tlak,
opuch,
zlomenina,
nádorové ochorenia,
tehotenstvo.
V rámci našich služieb ponúkame i kombináciu reflexnej masáže chodidiel zameranej na pohybový systém s klasickou masážou.


ČO ZNAMENÁ REFLEXNÁ MASÁŽ NA LÝTKA, KOLENA A RUKY?
Ruky, ako masáž ktoré bolo to špeciálne masážne ruky...
Ruky sa používa na napísanie na počítači,alebo kreslenie,ale už BOLÍ TO!!

LÝTKA

Lýtka sa skladajú z dvoch hlavných svalových skupín:
Musculus gastrocnemius (lýtkový sval):
je najväčším svalom v lýtku a tvorí väčšinu jeho objemu
nachádza sa na zadnej strane dolnej časti nohy
skladá sa z dvoch hlavných častí alebo hláv - laterálnej (vonkajšej) a mediálnej (vnútornej)
jeho hlavnou funkciou je ohýbať dolnú časť nohy v kĺbe kolena a tiahnuť päty smerom k zadnej časti stehna
musculus gastrocnemius je hlavným svalom, ktorý pomáha pri zdvíhaní tela na špičky, ako aj pri pohyboch ako beh a skok
Musculus soleus (plochý sval):
nachádza sa pod musculus gastrocnemius
je širší a tvorí nižšiu časť lýtok
jeho hlavnou funkciou je tiež ohýbať dolnú časť nohy v kĺbe kolena a tiahnuť päty smerom k zadnej časti stehna
musculus soleus hrá kľúčovú úlohu pri zachovaní vzpriamenia tela a udržiavaní stability pri chôdzi a pri státí
Tieto dva svaly spolupracujú pri viacerých pohyboch dolnej končatiny, ako sú chôdza, beh, skoky a zdvíhanie ťažkých predmetov. Vzhľadovo sú lýtkové svaly dobre vyvinuté a často tvoria charakteristickú svalovú hmotu na zadnej strane dolnej končatiny. Ich tvar a veľkosť sa môžu líšiť v závislosti od genetických faktorov, úrovne fyzickej aktivity a individuálnych genetických predispozícií. Výrazné lýtkové svaly sú často považované za znak dobrej svalovej kondície a fyzickej zdatnosti. Aj preto je veľmi dôležité ich pravidelne cvičiť a zväčšovať.
Pomalé a rýchle svalové vlákna v lýtkach
Existujú dva druhy svalových vlákien:
Svalové vlákna s pomalou kontrakciou (Typ I)
Tieto vlákna sú známe aj ako svalové vlákna s pomalými oxidačnými vlastnosťami. Majú vysoký obsah mitochondrií a sú dobre vybavené kyslíkom. Tieto vlákna sú schopné vytrvalostného výkonu a sú ideálne pre dlhotrvajúce aktivity s nízkou intenzitou, ako je napríklad dlhá chôdza alebo beh na dlhé vzdialenosti.
Svalové vlákna s rýchlou kontrakciou (Typ II):
Tieto vlákna sa delia ďalej na 2 podtypy:
Svalové vlákna s rýchlymi oxidatívnymi vlastnosťami (Typ II a) - majú vyššiu hustotu mitochondrií ako svalové vlákna s pomalou kontrakciou, čo im umožňuje vydržať dlhšie záťaže.
Svalové vlákna s rýchlymi glykolytickými vlastnosťami (Typ II b) - majú nízku hustotu mitochondrií a vyššiu koncentráciu glykogénu. Tieto vlákna sú schopné produkovať veľké množstvo sily v krátkom čase, ale rýchlo sa unavia
Vlákna typu II sú zodpovedné za silový výkon a rýchle kontrakcie svalu, čo je dôležité pre intenzívne pohyby, ako sú šprinty alebo ťažké zdvihy.
KOLENÁ:

Kolená sú tam , ktoré bolo to rovnako ako proti lýtka...
Koleno,ako sa bolesť:
Sú tam bolesť na svaly, ktoré sú pomaličky,ako sa problém?
Aj tiež masážny valec pre cvičenie,ako sa na časti vnútorné svalstvo...
UKÁŽKA NA KOLENÁ:
FOTOTRÉNING: 5x účinné cviky na posilnenie kolena a odstrániť.
Pociťovala si už jemnú alebo aj silnejšiu bolesť v kolenných kĺboch, hlavne po náročnom dni či vykonávaní väčšej záťaži? Nie je to náhoda. Naše kolená hrajú nesmierne dôležitú úlohu každý deň. Znižujú otrasy pri chôdzi a behu, umožňujú pohyb a ohybnosť nôh. Keď sa naše koleno zraní, alebo sa preťaží, až vtedy si uvedomujeme, aký je ten kĺb nenahraditeľný pri základných pohybových úkonoch.Kolenný kĺb je najkomplexnejším kĺbom v našom tele. Konkrétne kĺb, ani vnútro kĺbu posilniť nevieme, musíme sa sústrediť na okolité svaly a šľachy. Väčšina z nás má skrátené šľachy kolenné, ako aj svaly na zadnej strane stehna. V rámci prevencie je treba ich predlžovať, a tak posilňovanie.
1. Mostík na stoličke
Ako to aj v názve cviku vidíš, tvoje nohy budú vo vystretej polohe tvoriť mostík. Potrebuješ 2 stoličky. Na jednu si sadni a na druhú vylož jednu nohu, iba chodidlom. Koleno skús napnúť, aby sa natiahli svaly stehna. Ak to pôjde, môžeš koleno potlačiť nižšie a vydrž tak 5-10 sekúnd.
Zopakuj cvik 5-krát a vymeň nohy.
2. Cvik na posilnení zadných stehenných svalov –Hamstringov
Potrebuješ jednu stoličku. Sadni si na ňu tak, aby si mohla mať vystreté nohy pred sebou. Skús napnúť svaly predného stehna tak, že zároveň budeš tlačiť koleno smerom na zem. Ak si po úraze alebo operácií kolena, tento cvik môžeš cvičiť v ľahšej verzii, po ležiačky na zemi.
Zopakuj cvik na obidve nohy 5-krát.
3. Natiahnutie nôh do vzduchu
Ľahni si na chrbát. Jednu nohu vystri na zemi, druhú vytiahni hore v pokrčenej polohe. S výdychom skús vystrieť nohu smerom nahor a vydrž v tejto polohe pár sekúnd. Ak je to príliš ťažké a nedopneš v tejto polohe koleno, tak vystri vedľa druhej nohy vo vzduchu. Vydrž 5 sekúnd s vystretou nohou a opäť pokrč.
Cvik zopakuj na obed nohy cca 8-10x.
4. Vystieranie nôh v sede
Ak aj ty vykonávaš sedavú prácu, tak si už určite pociťovala tŕpnutie rúk, nôh, alebo si si len všimla, že po hodinách práce pred PC máš predsunutú hlavu a zlé držanie tela. Vystieranie nôh v sede je vhodný cvik na rozprúdenie krvného obehu a na natiahnutie kolenných šliach. Sadni si na kraj stoličky a striedavo vystieraj s výdychom nohy.
Zopakuj cvik 10-krát na pravú aj ľavú nohu.
5. Dvíhanie nôh v pokrčenej polohe
Okrem stoličky, potrebuješ aj väčší uterák. Sadni si na stoličku a daj zrolovaný uterák pod chodidlo. Chyť oba konce uteráka a ťahaj k sebe pokrčenú nohu. Chodidlo nech je vo výške cca 20 cm nad zemou. Vydrž 10 sekúnd a pusti späť nohu na zem.
Zopakuj cvik 5x na každú nohu.
