V roku 1912 sa začala stavať nová Krížova cesta pozostávajúca zo 14 malých štíhlych kaplniek. Stavbu financovali jednotlivý donori na každej kaplnke je uvedené meno donora.
Osadené reliefy Krížovej cesty boli vyrobené v mníchovskej firme Mayerische Kirchliche Kunstanstalt.
Kaplnky krížovej cesty začínajú na miestnom cintoríne. Na cintoríne sa nachádza aj kaplnka sv. Vendelína s rodinou hrobkou rodiny Pálfyovcov, ktorí sa pričinili o výstavbu miestneho zámku.


Z cintorína chodník vedie serpentínami a jednotlivými zastaveniami Krížovej cesty lesom, až ku kaplnke Nanebovstúpenia Pána.




Od šiesteho zastavenia kaplnky boli financované Kollerovskou základinou. Bol to zemiansky rod ktorý vlastnil aj kaplnku Nanebovstúpenia Pána.





Kaplnku Nanebovstúpenia Pána postaviť koncom 17. storočia zemania Ferenčovičovci. V kaplnke sa nachádzal malý organ a zvon. Od 1727 sa tu slúžili aj omše. Majetok kaplnky bol 100 zlatých ktoré boli požičané od zemana Antona Kollera. V jeho údržbe bola aj bohoslužobná výbava kaplnky. Oltár. organ a vybavenie kaplnky pochádzali zo zrušeného františkánskeho Kostola sv. Kataríny pri Dechticiach. Tieto boli neskôr uložené v kostole. V roku 1769 keď sa stal Koller vlastníkom kaplnky tieto predmety odcudzil. V polovici 20. storočia bol interiér kaplnky zničený. Kollerovci si v kaplnke vybudovali kryptu, tu je pochovaných 8 členov Kollerovskej rodiny.

Oproti kaplnke sú postavené tri kríže, pravdepodobne tiež z obdobia stavby Krížovej cesty, korpus Ukrižovaného vytvoril M. Harašta,

Zastavenia Krížovej cesty ako aj kaplnka boli opravené v roku 1991 a 2012.