Jednou z nich je socha sv. Floriána, z 18. storočia, ktorá je postavená na námestíčku v strede obce. Socha bola postavená po veľkom požiari v roku ktorý vypukol 30.4.1714. Pri tejto udalosti zhorela takmer celá dedina. Práve tento zničujúci požiar pripomína predmetná socha. Sv. Florián je patrónom hasičov, každý rok sa v obci koná svätá omša so sprievodom za všetkých hasičov.


Zaujímavá je aj história lednického kostola. Prvý murovaný lednický kostol bol postavený spolu s hradom v 12. storočí. Pri obliehaní hradu cisárskymi vojskami v roku 1623 bol úplne zničený. O dva roky neskôr sa postavil skromný, drevený kostol zasvätený sv. Mikulášovi.
V čase rekatolizácie v rokoch 1728-1730 sa začalo uvažovať o výstavbe dôstojnejšieho, väčšieho kostola. S jeho výstavbou sa začalo v roku 1732, dokončený bol v roku 1735 zasvätený je sv. Jánovi Nepomuckému.



V roku 1465 dal uhorský kráľ Matej Korvín povýšiť Lednicu na kráľovské mesto a dal mu erb, pannu s dvoma vencami, podľa tradície zvanú Katarínka. A práve tento erb je vyobrazený pri vstupe do kostola.

V kostole sú tri pôvodné oltáre a jeden z najstarších organov.



Pod hradom sa nachádza amfiteáter a starý sad. To je miesto každoročných dožinkových slávností, ktoré obohacujú kultúrny a spoločenský život v obci.

Okolie obce je zaujímavé aj z turistického hľadiska, určite sa ešte na tieto miesta vrátim. Aj keď nie na Lednické bradlo, ktoré leží v prírodnej rezervácii so 4. stupňom ochrany a vstup na skaly a pohyb na skalnom hrebeni je zakázaný. Škoda, ale navôkol sú aj iné možnosti a zákazy sa majú rešpektovať.
