Drieňov vrch sa nachádza v najjužnejšej časti Nitrických vrchov, ktoré sú geomorfologickým podcelkom Strážovských vrchov.
Severne od centra obce sa nachádza termálne kúpalisko a od jeho areálu vedie modro označený okružný turistický chodník, tkz. Chalmovský okruh. Tento modro označený chodník, v kombinácii s lesným náučným chodníkom, dáva možnosť aj na krátku vychádzku za výhľadmi a poznaním.
Termálne kúpalisko s celoročnou prevádzkou Chalmová, sa nachádza v tichom prostredí obklopené Drieňovám vrchom. Termálna voda sa tu využívala už počas prvej svetovej vojny. Prvý bazén bol zhotovený v roku 1925. Odvtedy sa tu vybudovali vnútorné aj vonkajšie bazény a rôzne športové atrakcie. Pred areálom kúpeľov je odstavné parkovisko.

Modro označený chodník stúpa strmo medzi skalami hore. V tejto oblasti môžeme vidieť aj veľké stáda muflónov, len ich musíme zaregistrovať skôr, ako oni nás. Mne sa to nepodarilo. Chodník ďalej pokračuje už miernejším stúpaním.



Zľava sa k modro označenej trase pripája náučný chodník a toto dvojité značenie nás dovedie až k rozhľadni na Malom Lubíne. Malý Lubín je veľmi pekné vyhliadkové miesto na svahoch Drieňového vrchu, v nadmorskej výške 457 metrov.
Masív Drieňového vrchu je budovaný triasovými ramsauskými dolomitmi a dolomitickými vápencami. V plytkej pôde rastie dub plstnatý, dub cérový, jarabina brekyňová a rôzne trávnato-bylinné spoločenstvá. Oblasť má charakter lesostepí. Stromy z nedostatku výživy majú nižší vzrast a zdeformované koruny.



Na tejto malej lesnej lúčke sa nachádza samotná nevysoká rozhľadňa. Konštrukcia je drevená a má výšku cca 6 metrov. Na vyhliadkovú plošinu sa dostaneme dreveným rebríkom a tu sa nachádza aj lavička.


Aj z tejto nevysokej rozhľadne dovidíme na pohoria Vtáčnik a Tríbeč a tiež tu máme ako na dlani Hornonitriansku kotlinu s dedinkami v údolí.
Výhľady z rozhľadne.




Pod rozhľadňou je vybudované malé sedenie s ohniskom.

Späť k areálu kúpeľov sa vraciam už trasou náučného chodníka. Informačné panely náučného chodníka sú výborne spracované, informujú o poľovníctve, lesníctve, ochrane prírody a krajiny.
Trasou náučného chodníka.




Náučným chodníkom sa dostávam ku kaplnke sv. Huberta, pri kaplnke je vybudovaný altánok so sedením.


Miestami sú výhľady do doliny a tiež sú tu informačné tabule pri jednotlivých druhov stromov, čo v čase vegetácie môže byť výbornou pomôckou pre deti ale aj dospelých v spoznávaní prírody.




Náučný chodník končí pri areáli kúpeľov, pár metrov od začiatku modro označeného chodníka..
