Väčšina obyvateľov obce je grécko-katolíckeho vyznania. V strede obce je kostol Zosnutia Presvätej Bohorodičky z roku 1938, postavený v pseudobyzantskom barokovom štýle, v tomto kostole sa vykonávajú bohoslužby.



Oproti sa nachádza miestny cintorín, kde je drevený chrám Ochrany Presvätej Bohorodičky z roku 1799. Chrám má osemhranné byzantské kupoly, je národnou kultúrnou pamiatkou od roku 1968. Objekt bol opravovaný v roku 1922, počas druhej svetovej vojny v roku 1944, boli nielen chrám, ale aj celá obec značne poškodené. Je to trojpriestorový zrubový, sakrálny objekt osadený na nízkej kamennej podmurovke. Posledná rekonštrukcia prebehla v 90. rokoch





Na konci Hunkoviec, oproti benzínovej pumpe sa nachádza nemecký vojenský cintorín z II. svetovej vojny. Je tu pochovaných 2 918 padlých vojakov fašistického Nemecka, ktorý zahynuli počas Karpatsko-duklianskej operácie.
V polovici novembra 1944 sa v katastri obce stabilizovala frontová línia. Celé okolie Hunkoviec bolo zamínované ako aj dominujúce výšiny nad obcou. Počas vojenskej operácie bola podstatná časť obce zničená.



Oproti nemeckému vojenskému cintorínu z II. svetovej vojny je vojenské pohrebisko z I. svetovej vojny zriadené v roku 1922. Na ploche 380 m² je pochovaných 159 vojakov v 21 hroboch. Pri povodniach však bol cintorín zanesený bahnom, niektoré hrobové miesta boli úplne zničené , cintorín je zarastený a neudržiava sa.
Hunkovce sú obec s bohatou, žiaľ aj smutnou históriou.