Za obcou sa nachádza lyžiarske stredisko Polomka – Bučnik a práve parkovisko pri tomto stredisku je dobrým východiskovým bodom pre výstup k rozhľadni.



Rozhľadňa sa zdá byť blízo, ale výživné stúpanie okrajom zjazdovky preverí kondíciu a prečistí pľúca. Chodník vedie priamo do kopca, medzi strediskom a vrcholom zjazdovky je prevýšenie 300 metrov, bez serpentín, priamo hore.

S pribúdajúcou nadmorskou výškou som sa stále častejšie obzerala, na hrebeň Nízkych Tatier prekryté šedými mrakmi, fotila to isté z rôznej výšky, každý dôvod bol dobrý na krátke zastavenie sa. Výhľadu na obec dominuje komín píly a továrne na výrobu dosiek myWood Polomka Timber. Ten má výšku 125 metrov





Dokonca v jednom úseku sa mi z dohľadu stratila aj rozhľadňa, aj keď sa javila, že už je celkom blízo. Nasledoval najstrmší úsek a konečne očko bolo zas na dohľad.


Pri rozhľadni je vybudovaný prístrešok, tak som si pred výstupom na ňu chvíľu aj posedela. Nachádza sa tu aj taká minichatka s názvom Labanka, zrejme je to akási príručná miestnosť pre náradie, ktoré som videla cez okienko.


Polomské očko má oceľovú konštrukciu, ktorá je opláštená drevom. Na viacerých medziposchodiach sú umiestnené okná ktoré ponúkajú čiastočné výhľady.





Oceľové mreže vyhliadkovej plošiny sú umiestnené po celom obvode a z rozhľadne je kruhový výhľad. Tiež je tu inštalovaný ďalekohľad. Nízke Tatry boli zamračené, taktiež Muránska planina.





Výhľady smerom na Nízke Tatry



Výstup zdatnejší turisti absolvujú do pol hodiny, menej zdatní s občasnými prestávkami za hodinu. Už zostáva len zakývať na pozdrav a zas strmo zísť dolu.
