Z Klížskeho Hradišťa časť chodníka vedie modrým turistickým značením, neskôr miestnym smerovaním k rozhľadni.
Na konci obce sa nachádza starý cintorín a družstvo, je tu možnosť parkovania pred areálom družstva.

Z diaľky vidím novú informačnú tabulu, myslela som si, že sa viaže k histórii tohto cintorína, ale nie je tomu tak, nachádza sa tu aj včelín a informácie na tabuli sa viažu k včelám ich zvykom a k ich životu, čo sú pre laika tiež zaujímavé informácie.

Odtiaľto ešte modro označený turistický chodník vedie popri pasienkoch miestneho družstva a pred vstupom do lesa je už miestne značenie smerom k rozhľadni.


Ďalej vedie cesta už stúpaním medzi húštinou, ranné slnko osvetľuje stromy a kríky do červena, naokolo kvitnú trnky a ozýva sa jarný spev vtákov.


Cesta lesom je už pochmúrnejšia, slnko je ešte schované za kopcom občas však zasvieti medzi stromami. Zrejme tadiaľto bude viesť náučný chodník ktorý je v budovaní.


Zanedlho sa predo mnou objaví rozhľadňa.

Rozhľadňa je z jednej strany ohraničená lesom, v okolí rastú zakrpatené stromy a kríky drienky. Drienok je tu na malom úseku veľa, mráz im zrejme neuškodil a kvitnú pekne na žlto.
Okolie rozhľadne.




Rozhľadňa bola daná do prevádzky v roku 2021, jej výška je 16 metrov a okolie môžeme pozorovať z výšky 11.6 metra. Na jej vrchné poschodie vedú drevené schody, vyhliadková plošina je dostatočne široká.



pri dobrej viditeľnosti sú na všetky svetové strany, najlepší výhľad je južným smerom na obce Klížske Hradište, Veľký Klíž, Klátovú novú Ves a tiež na Nitriansku pahorkatinu a predhoria Tríbeča.




Lepšia svetelnosť by bola zrejme navečer, zaujímavý bol tieň rozhľadne na okolitých stromoch.

V okolí rozhľadne nekvitnú len drienky, ale aj drobné fialky a začínajú kvitnúť prvosienky.


Návšteva rozhľadne Chotenovec je nenáročnou túrou, ktorú zvládnu aj menšie deti, preto je obľúbeným miestom rodinných výletov.