Na Sninský kameň vedie viac značených turistických chodníkov, najfrekventovanejšou je trasa od Remetských Hámrov, presnejšie od parkoviska v sedle Krivec.
Z parkoviska nás vedie asfaltovaná cesta popri prístrešku kozmodron.

Modré turistické značenie dovedie k Morskému oku, ale o Morskom oku až nabudúce. Značenie vedie ďalej lesom, tu je už to stúpanie prudšie, tých 500 metrov prevýšenia treba vystúpať.


Okolitý listnatý les je už jesene sfarbený.

V sedle Tri table je križovatka turistických chodníkov a nachádza sa tu aj kameň na ktorom sú vytesané reliéfy ženy a muža.

Po krátkej pauze pokračujem ďalej, už Sninský kameň nie je ďaleko, badať to aj podľa skalnatejšieho chodníka. Sninský kameň a jeho okolie sa nachádza vo Vojenskom obvode Valáškovce.


Andezitový útvar Sninský kameň sa skladá z dvoch samostatných skál a to Sninský kameň, s nadmorskou výškou 998 metrov a Malý Sninský kameň s nadmorskou výškou 1006 metrov.
Aj keď ten názov Malý je zavádzajúci, nakoľko je vyšší, svoj názov dostal preto, že plošina na jeho vrchole má dlžku 70 metrov pričom Veľký Sninský kameň má plošinu dlhú 180 metrov.
Výška andezitových brál je okolo 70 metrov a na oba kamene vedie hore rebrík.

Veľký Sninský kameň




Vrchol Veľkého Sninského kameňa.


Na vrchole bol pôvodne drevený kríž, ktorý však často ničili vandali. V roku 1990 bol nahradený kovovým, ktorý už tiež bol poškodený.

Výhľady z vrchola Veľkého Sninského kameňa.





Z Veľkého Sninského kameňa sa vraciam späť k smerovníku aby som zas rebríkom vyšla na Malý, ale vyšší Sninský kameň.

Vrchol Malého Sninského kameňa a výhľady.




