Katedrála je postavená v románskom slohu, zdobia ju však aj gotické a barokové prvky. Známa je Svätojakubská púť, ktorá má tradíciu už od roku 951, keď prvým známym pútnikom na toto miesto bol biskup z Lea Puly. V stredoveku púte mali náboženskú pohnútku, neskôr táto púť nadobudla aj iný rozmer, ľudia chcú spoznávať pamiatky, krajiny a prekonávať samých seba.
Katedrála sv Jakuba v Santiagu de Compostela, ktoré je miestom posledného odpočinku sv. Jakuba, jedného z apoštolov Ježiša Krista, sa stala hlavnou témou na vytvorenie ľadových sôch na Hrebienku.
Autor stavby ľadového domu bol Adam Bakoš, ktorý spolu s dvadsiatimi remeselníkmi zo Slovenska, Čiech a jednej Američanky spolu vytvorili toto nádherné dielo z 225 ton ľadu.
Symbolom dlhej púte do Santiaga de Compostela je mušľa hrebenatka veľká, smerové značky púte sú práve takto značené. Tento symbol nás víta už pri vchode do ľadového dómu.

Ľadová katedrála mení svoje farby od žltkavo zelenej po modrú, červenú a fialovú, čo znásobuje efekt z tohto ľadového diela. Sú tu vytesané aj symboly obyvateľov našich hôr.







V kupole sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé výtvory..




Jedinou sochou ktorá je tu z dreva je socha sv. Jakuba.

Po prehliadke ľadového dómu môžeme sa poprechádzať aj dolinou Studeného potoka, navštíviť Betlehem pri Rainerovej chate, ľadopády Studeného potoka, ale aj ďalšie miesta v okolí Hrebienka, ale o tom v ďalšej časti.