Štrbské pleso.
Patrí asi k najznámejším Tatranským plesám, je to ľahko dostupná vychádzková trasa. Okolo Štrbského plesa vedie náučný chodník s informačnými tabuľami. Štrbské pleso sa nachádza vo výške 1346 metrov a je druhým najväčším plesom vo Vysokých Tatrách. Má rozlohu 19,76 ha miestami jej hĺbka je 20 metrov. Vzniklo roztápaním ľadovcov.
Môžeme si pri chodníku posedieť na lavičkách alebo sa občerstviť v štýlových reštauráciach.



Prechádzkou okolo plesa, ktoré má dĺžku 640 metrov a šírku 600 metrov môžeme natrafiť aj na veveričky, ktoré s chuťou chrúmajú svoj obed.



Jozef Szentiványi bol zakladateľom osady Štrbské pleso, keď v roku 1872 tu postavil prvé dva zruby.

Vyrušil ma zvuk vrtuľníka letiaceho nad skalami, dúfam, že to je len vyhliadkový let, býva dosť nešťastí v horách.

Člnkovanie na Štrbskom plese má už 130 ročnú tradíciu, ja sa však bezpečnejšie cítim na zemi, preto pokračujem pešo.




Štrbské rybníky alebo Jazierka lásky.
Tieto dve jazierka využíval Szentiványi na odchov pstruhov. Časom sa z okolia stala oddychová zóna pre páriky, z toho vznikol aj názov Jazierka lásky. Do jazierok vteká Mlynický potok.



Odtiaľto už je len kúsok k Novému Štrbskému plesu.
Nové Štrbské pleso bolo vybudované ako umelá hrádza ktorú navrhol architekt Karol Móry, ako súčasť hotelového komplexu pre bohatšiu klientelu. Má dĺžku 243 metrov, šírku 182 metrov a hĺbku do 10 metrov. Vyznačuje sa ja tým, že zarastá rašelinou, ale odtiaľto sú tiež pekné výhľady na tatranské štíty.


Po tomto jazere sa nedá plaviť, plávajú tu len kačky.

Vyhliadka Monte Móry.
V roku 1905 dal Karol Móry postaviť na kopci nad Novým Štrbským plesom drevenú vežičku z ktorej boli krásne výhľady na tatranské štíty. Jeho synovec ktorý túto stavbu zdedil ju prerobil na murovanú. Vyhliadka začala chátrať, keď Móryovci boli prinútený opustiť Štrbské pleso. Až v rokoch 2013-2018 vyhliadka prešla rozsiahlou rekonštrukciou a je tu kaviareň s vyhliadkou.



Napriek zamračenému počasiu, ktoré prevládalo celý deň, nezapršalo, ešte posledný pohľad na štíty a možno nabudúce zas dovidenia.
