Ako už názov obce napovedá, nad obcou sa nachádza Uhrovský hrad, z obce však vedie aj modré turistické značenie na druhý najvyšší vrch Nitrických vrchov masív Rokoša.
Modrým turistickým značením sa z centra obce dostávam k niekdajšiemu kameňolomu a k smerovníku Čerešňová. Tu sa zelené turistické značenie odkláňa smerom na Uhrovský hrad, modré vedie popri opustenej, zrejme poľnohospodárskej budovy ďalej asfaltovanou lesnou cestou.

Asfaltovaná cesta je nekonečne dlhá, cestu mi spestruje žblnkajúci Podhradský potok a skalné útvary obďaleč.



Prichádzam k značeniu Prírodnej rezervácie Rokoš, ktorá sa rozprestiera na 460 ha. Prevažujú tu vápence a dolomity, nachádzajú typické strmé skalné útvary so sutinami na ich úpätí.
Vegetácia je tu rôznorodá na výslní rastú dubiny v hlbokých a úzkych dolinách sú porasty bučín.




Prichádzam k smerovníku Podhradská dolina, tu stojí aj obnovená lesnícka chata a kríž s lavičkou.

Odtiaľto pokračujem už kamenistou cestou až k mostíku. Od mostíka cez potok pokračujem hlbokou dolinou okolo skál, ako aj popadaných stromov. Tabuľa upozorňuje, že je to lavínový terén, ale snehu tu niet, až vyššie je mierny snehový poprašok.




Od smerovníka Sedlo Rokoš pokračujem červeným turistickým značením až na najvyšší bod Rokoš. Najexponovanejší a dosť obtiažny úsek aj kvôli popadaným stromom mám za sebou, vrcholom už je to len mierna vlnovka, s obmedzenými výhľadmi ale tiež peknými skalnými útvarmi.







Vrchol Rokoša v nadmorskej výške 1009,9 metra, je zalesnený, z vrcholu nie sú výhľady do okolia. Je tu postavený aj prístrešok so sedením.


Nižšie na lúke je kríž s pamätníkom slávnych rodákov z neďalekej obce Uhrovec, Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka. Z tohto miesta sú ja vyhliadky do okolia




Rovnakou trasou sa vraciam k smerovníku Sedlo Rokoš , odtiaľ budem pokračovať červeným turistickým značením.